تکلِ «اومیکرون» زیر پای مسی؛ تست کرونای ستاره آرژانتینی پاری‌سن‌ژرمن مثبت شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
لیونل مسی، ستاره آرژانتینی پاری سن ژرمن
لیونل مسی، ستاره آرژانتینی پاری سن ژرمن   -   کپی رایت  AP Photo

باشگاه پاری‌ سن ژرمن روز یکشنبه اعلام کرد که تست کرونای لیونل مسی، ستاره آرژانتینی این باشگاه متمول در پایتخت فرانسه مثبت شده است.

خبر ابتلای لیونل مسی به بیماری کووید۱۹ در حالی منتشر می‌شود که تیم پاری‌ سن ژرمن قرار است فردا، دوشنبه سوم ژانویه ۲۰۲۲ در چارچوب رقابت‌های جام حذفی باشگاه‌های فرانسه طی یک دیدار خارج از خانه به مصاف ونس برود.

پاری سن ژرمن در حالی لیونل مسی را قطعا در مسابقه روز دوشنبه به همراه نخواهد داشت که پیش‌تر سه بازیکن دیگر این باشگاه یعنی خوان برنات، مدافع چپ، سرخیو ریکو، دروازه بان و ناتان بیتومازالا، بازیکن میانی پاریسی‌‌ها نیز تحت پروتکل‌های بهداشتی در قرنطینه قرار گرفته‌اند.

لیونل مسی در مسابقه قبلی پاری سن ژرمن در چارچوب رقابت‌های حذفی که نوزدهم دسامبر مقابل یک تیم دسته پنجمی برگزار شد نیز حضور نیافته بود.

پاری‌ سن ژرمن در چارچوب رقابت‌های لیگ یک فرانسه (لوشامیونا) قرار است روز نهم ژانویه در یک دیدار خارج از خانه مقابل تیم المپیک لیون به میدان برود؛ مسابقه‌ای که لیونل مسی به احتمال زیاد آنرا نیز از دست خواهد داد.

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی پاری سن ژرمن روز یکشنبه در جریان کنفرانس خبری پیش از دیدار مقابل ونس، ضمن اعلام خبر ابتلای لیونل مسی به بیماری کووید۱۹ گفت که ستاره پاریسی‌ها قرار است برای گذارندن دوران قرنطینه در آرژانتین بماند و پس از طی کردن این دوره به پاریس بازگردد.

باشگاه ونس که حریف روز دوشنبه پاری سن ژرمن در مسابقات جام حذفی است در لیگ دسته چهارم فرانسه جایگاه هشتم گروه خود را تصاحب کرده است.

این در حالیست که باشگاه متمول پایتخت فرانسه رکورد ۱۴ قهرمانی در مسابقات جام حذفی باشگاه‌های این کشور را به نام خود ثبت کرده است.

پاری سن ژرمن که دست کم برای دو هفته لیونل مسی را به همراه نخواهد داشت حدود سه هفته نیز از در اختیار داشتن نیمار، ستاره برزیلی خود محروم خواهد بود.

نیمار روز بیست و هشتم نوامبر در جریان مسابقه پاری‌سن‌ژرمن با سنت اتین که با پیروزی پاریسی‌ها همراه بود از ناحیه مچ پا دچارمصدومیت شد.

ستاره برزیلی پاری‌ سن ژرمن قرار است تا نهم ژانویه در کشورش به مراحل درمان ادامه دهد و به گفته مسئولان باشگاه بازگشت او به تمرینات دست کم سه هفته دیگر زمان خواهد برد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید