بالاترین دستمزد لیگ فرانسه؛ نیمار با ۴ میلیون یورو در ماه بالاتر از مسی و امباپه

Access to the comments نظرها
نگارش از مریم عباسی‌زاده  & با استفاده از AFP
نیمار در رده بندی پردرآمدترین بازیکنان لیگ ۱ از لیونل مسی جلوتر است
نیمار در رده بندی پردرآمدترین بازیکنان لیگ ۱ از لیونل مسی جلوتر است   -   کپی رایت  AFP

طبق برآوردهای روزنامه ورزشی معتبر اکیپ دستمزد ستاره برزیلی باشگاه متمول پاریس ماهانه کمی بیش تر از ۴ میلیون یوروست؛ این یعنی نیمار قبل از کسر مالیات روزی حدود ۱۳۵ هزار یورو درآمد دارد. اگر قیمت یورو را حدود ۳۰ هزار تومان در نظر بگیریم، این فوتبالیست مشهور روزانه بیش از ۴ میلیارد تومان از پاری‌سن‌ژرمن حقوق می‌گیرد.

پاری‌سن‌ژرمن که این روزها در لیگ فرانسه صدر‌نشین است در مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان مغلوب رئال مادرید و از گردونه رقابت‌ها حذف شد. این باشگاه همانطور که قابل پیش‌بینی بود دست و دل باز ترین باشگاه فرانسوی است. در راس فهرست حقوق و دستمزدهای بازیکنان شاغل در لیگ دسته یک فرانسه، چهارده جایگاه نخست از آن پاریسی‌هاست. رویه ای که همواره از سال ۲۰۱۱ و زمان سرمایه‌گذاری قطری‌‌ها در این باشگاه مشاهده شده است. نیمار با دستمزده ماهانه ۴۰۸۳۰۰۰ یورو در راس این لیست قرار دارد بعد از او لیونل مسی، ستاره آرژانتینی که فصل گذشته از بارسلونا به پاریس آمده ۳۳۷۵۰۰۰ یورو حقوق می گیرد. دستمزد کیلیان ام‌باپه هم که قراردادش به پایان نزدیک می شود ۲۲۲۰۰۰۰ یورو اعلام شده است.

طبق آمار و اعداد و برآوردهای نشریه اکیپ همچنان کریستیانو رونالدو بازیکن پرتغالی منچستر یونایتد با دستمزدی بالغ بر ۲.۶ میلیون یورو در ماه (قبل از کسر مالیات) بالاترین حقوق را در بین فوتبالیست‌های شاغل در اروپا دارد.

اما در فرانسه بعد از پایتخت نشینان پ‌اس‌ژ، این مجموع حقوق بازیکنان المپیک مارسی و موناکوست که بالاست. المپیک لیونه هم از این حیث در رده چهارم قرار دارد.