Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

هافبک سنگالی پاری‌سن ژرمن برای حمایت نکردن از همجنس‌گرایان بازخواست شد

ادریسا گانا گی‌یه، هافبک سنگالی پاری سن ژرمن
ادریسا گانا گی‌یه، هافبک سنگالی پاری سن ژرمن Copyright AFP
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تیم پاری سن ژرمن در خصوص حضور نداشتن ادریسا گی‌یه در دیدار روز شنبه مقابل مون‌پلیه گفته بود که وی مصدومیتی نداشت اما به دلایل شخصی در ترکیب قرار نگرفت.

آگهی

ادریسا گانا گه‌یه هافبک سنگالی باشگاه پاری‌سن ژرمن فرانسه به دلیل امتناع از همراهی با ابتکاری در حمایت از همجنس‌گرایان مورد بازخواست قرار گرفت.

ملی‌پوشس سنگالی پی‌اس‌جی مظنون است که به دلیل اعتقادات مذهبی و عدم تمایل برای پوشیدن پیراهن رنگین‌کمانی به نشانه حمایت از همجنس‌گرایان به عمد خود را حضور در ترکیب اصلی تیم سرباز زده است.

در گزارشی که فرانس‌پرس به این موضوع اختصاص داده آمده است که ادریسا گانا گه‌یه به رغم انتقاد‌هایی که در فرانسه علیه او به راه افتاده اما در سنگال مورد حمایت واقع شده است.

هافبک پاری‌سن‌ژرمن روز چهارشنبه در همین راستا احضاریه‌ای از جانب کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال فرانسه، نهادی که قدرت اعمال مجازات‌ انضباطی ندارد، دریافت کرد.

در این احضاریه خطاب به ادریسا گانا گه‌یه آمده است: از میان دو مورد مطرح یکی این است که فرضیات موجود بی اساس هستند و ما از شما دعوت می‌کنیم فورا نسبت به موضوع اظهارنظر کنید تا این شایعات پایان یابد.»

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال فرانسه سپس می‌افزاید: «یا اینکه این شایعات درست است و در این خصوص از شما می خواهیم که نسبت به عواقب حرکت خود و خطای بسیار بزرگی که مرتکب شده‌اید، آگاه باشید.»

در این نامه همچنین از بازیکن پاری‌سن‌ ژرمن خواسته شده است که اگر قائل به مورد نخست است عکسی با پیراهن مورد نظر از خود منتشر کند.

لیگ حرفه‌ای فوتبال فرانسه در هفته سی و هفتم رقابت‌های لیگ۱ با طرح شعار «همجنسگرا یا دگرجنسگرا، همه ما یک پیراهن می پوشیم» از تیم‌های شرکت کننده در مسابقات خواسته بود به نشانه حمایت از همجنس‌گرایان پیراهن‌هایی با نماد رنگین‌کمان به تن کنند.

مائوریسیو پوچتینو، سرمربی تیم پاری سن ژرمن در خصوص حضور نداشتن ادریسا گی‌یه در دیدار روز شنبه مقابل مون‌پلیه گفته بود که وی مصدومیتی نداشت اما به دلایل شخصی در ترکیب قرار نگرفت.

کمیته اخلاق فدراسیون فوتبال فرانسه در نامه خود به گی‌یه تاکید کرده است که غیبت وی در مسابقه یاد شده به شکل گسترده‌ای به مثابه امتناع از مشارکت و همراهی با ابتکار طراحی شده برای حمایت از همجنس‌گرایان و مبارزه با رفتارهای تبعیض آمیز علیه جامع دگرباشان تعبیر شده است.

در سنگال، کشور زادگاه ادریس گه‌یه نیز این ماجرا بازتاب گسترده‌ای داشته اما لحن کلی قضاوت‌ها و اظهارنظرها متفاوت از فرانسه است.

گی‌یه و یارانش در تیم ملی سنگال که فوریه گذشته برای نخستین بار در تاریخ فوتبال کشورشان قهرمان جام ملت‌های آفریقا شدند بسیار مورد تحسین هواداران و هم‌وطنان خود قرار دارند.

هافبک سنگالی پاری سن ژرمن از همین رو با حمایت‌های زیادی از سوی هموطنانش در شبکه‌های اجتماعی روبرو شده است.

در همین راستا رئیس جمهوری سنگال با انتشار توییتی به صراحت از ادریسا گانا گی‌یه حمایت کرد و یادآور شد که اعتقادات مذهبی او باید مورد احترام قرار گیرد.»

در سنگال که ۹۵ درصد ساکنان آنرا مسلمانان تشکیل می‌دهند همجنس‌گرایی نوعی انحراف تلقی شده و برای آن یک تا پنج سال زندان در نظرگرفته شده است.

فرانس‌پرس به نقل از نزدیکان ادریسا گانا گی‌یه اعلام کرده که وی قرار است به زودی در خصوص این ماجرا توضیحاتی بدهد.

توییتر یورونیوز فارسی را دنبال کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شادی پاریسی‌ها و بهت مادریدی‌ها از تمدید قرارداد امباپه؛ پای چقدر پول در میان است؟

حکم دیوان اروپایی: زوج‌های همجنس و فرزندانشان باید در کل اتحادیه خانواده محسوب شوند

جام جهانی قطر ۲۰۲۲؛ وزیر ورزش بریتانیا با بازوبند رنگین‌کمانی به تماشای بازی انگلیس و ولز می‌رود