متوقف شدن مسابقه فوتبال در فرانسه به دلیل شعارهای ضد دگرباشی جنسی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
متوقف شدن یک مسابقه فوتبال در فرانسه به دلیل شعارهای ضد دگرباشی جنسی
متوقف شدن یک مسابقه فوتبال در فرانسه به دلیل شعارهای ضد دگرباشی جنسی

دیدار تیم های نیس و مارسی در چارچوب هفته سوم رقابت های لیگ یک فرانسه به دلیل حرکت هواداران نیس در سر دادن شعارها و به نمایش گذاشتن پلاکاردهایی با مضمون همجنسگرا هراسی برای دقایقی از سوی داور متوقف شد.

برخی تماشاگران افراطی در ورزشگاه خانگی تیم نیس، باشگاه مارسی را که به تازگی تحت تملک رابرت رتکلیف، برادر جیم رتکلیف، میلیاردر بریتانیایی درآمده محلی برای تجمع همجنس گراها توصیف کرده و با برافراشتن پارچه نوشته هایی به بازیکنان و مدیریت این تیم برچسب همجنس باز زدند.

داور مسابقه با مشاهده این اقدامات در اواسط نیمه اول بازی را متوقف کرد و از کاپیتان های دو تیم خواست که در آرام کردن جو ورزشگاه مشارکت کنند.

این مسابقه که در نهایت با برتری ۲ بر ۱ مارسی به پایان رسید ده دقیقه پس از توقف دوباره از سرگرفته شد.

آندره ویلا-بوآش، سرمربی تیم المپیک مارسی پس از مسابقه در این خصوص گفت: «فکر می کنم که داور پس از مشاهده پارچه نوشته ها کار درستی انجام داد. به همراه پاتریک ویه را به رختکن داورها رفتیم و در باره این تصمیم با آنها صحبت کردیم.»

پاتریک ویه را، سرمربی تیم نیس نیز سخنان مربی رقیب را تایید می کند و می گوید: «داور کاملا حق داشت و به درستی مسابقه را متوقف کرد. این مسائل غیر قابل قبول است و داور انتخاب دیگری نداشت.»

رقابت های فصل جدید لیگ حرفه ای فوتبال فرانسه در حالی فصل جدید خود را آغاز کرده که شعارهای نژادپرستانه و ضد دگرباشی جنسی در برخی از استادیوم ها حواشی جدیدی بر این مسابقات رقم زده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید