Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کشورهای اروپایی رفته رفته از لاک قرنطینه کرونا در می‌آیند

لغو تدریجی محدودیت‌های کرونا در اروپا
لغو تدریجی محدودیت‌های کرونا در اروپا Copyright آسوشیتدپرس
Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بارها و کافه‌های هلندی تنها از ظهر تا ۶ عصر مجاز به سرویس دادن در فضای باز هستند آن هم فقط با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و به شرط پذیرایی از حداکثر دو نفر سر هر میز.

آگهی

شمار مبتلایان به کووید۱۹ در اروپا همچنان بالاست و بسیاری از بیمارستان‌ها در کشورهای مختلف این قاره به لحاظ اشغال بیش از حد بخش مراقبت‌های ویژه در بیمارستان‌ها در وضعیتی بحرانی قرار دارند، اما با این همه چندین کشور عضو اتحادیه اروپا لغو قرنطینه و دیگر محدودیت‌های کرونایی را با احتیاط و به صورت تدریجی آغاز کرده‌اند.

در ادامه روند اخیر لغو محدودیت‌ها در اروپا، فرانسه و یونان آخرین کشورهای هستند که به این قافله پیوسته‌اند.

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

فرانسه

در فرانسه از روز دوشنبه ۳ مه (۱۳ اردیبهشت) ممنوعیت یک ماهه سفرهای با فاصله بیشتر از ۱۰ کیلومتر از منزل و نیز سفرهای بین استانی برداشته شده و مدارس در مقاطع دبیرستان و کولژ (معادل راهنمایی قدیم ایران) بازگشایی شدند. با این حال مقررات منع رفت و آمد شبانه همچنان برقرار است.

بر پایه تصمیم دولت فرانسه قرار است از ۱۹ مه، کافه‌ها و رستوران‌ها تنها برای پذیرایی در فضای باز یا تراس بازگشایی شده و موزه‌ها، سینماها، تئاترها و سالن‌های کنسرت نیز تحت شرایط خاص از آن زمان مجاز به بازگشایی خواهند بود.

در حال حاضر در فرانسه روزانه حدود ۲۲ هزار مورد ابتلا به کووید۱۹ گزارش می‌شود، در حالی که این آمار در اوایل ماه جاری حدود ۴۰ هزار مورد بود. روز پنجشنبه گذشته ۵ هزار و ۵۸۵ بیمار هنوز در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بودند.

یونان

در یونان محدودیت‌های متعددی که از ماه نوامبر در حال اجرا بود، روز دوشنبه پایان یافت و از این پس رستوران‌ها و کافه‌ها مجاز به ارائه سرویس به مشتریان در خارج از منزل‌شان هستند.

قرار است مشاغل و خدمات مرتبط با جهانگردی از ۱۵ مه دوباره آغاز به کار کنند.

مجارستان

مجارستان روز شنبه چندین محدودیت کرونایی را برای افرادی که کارت‌های ویژه مصونیت دارند، لغو کرد.

این کارت‌ها را دولت صادر می‌کند و افراد با آن می‌توانند به رستوران، هتل، تئاتر، سینما، آبگرم، سالن ورزشی، کتابخانه، موزه و سایر اماکن تفریحی وارد شوند.

ساعات مجاز کار برای مشاغل مختلف در مجارستان تا ساعت ۱۱ شب تمدید شده است. مقررات منع رفت و آمد شبانه نیز یک ساعت عقب‌تر رفته و از این پس از نیمه شب آغاز می‌شود.

ایتالیا

ایتالیا، یکی از پر تلفات‌ترین کشورهای اروپا در دوران کرونا، هفته گذشته با بازگشت دانش‌آموزان به مدارس و باز کردن موزه‌ها و سینماها، روند تدریجی حذف مقررات قرنطینه را آغاز کرد.

در این کشور در روز شنبه به بسیاری از تأسیسات تفریحی ساحلی برای فعالیت مجدد، چراغ سبز نشان داده شد.

هلند

مقررات منع و رفت و آمد شبانه که از ماه ژانویه در هلند آغاز شده بود، بالاخره در روز چهارشنبه حذف شد. محدودیت‌های کرونایی در هلند مخالفان زیادی داشت و در چندین مورد به شورش و درگیری خشونت‌آمیز با پلیس در ماه‌های گذشته انجامید.

شهروندان هلندی از روز چهارشنبه گذشته اجازه یافتند بدون تعیین وقت قبلی برای خرید به فروشگاه‌های لوازم «غیر ضروری» بروند. با این حال تعداد مشتریان این فروشگاه‌ها هنوز اندک است.

در هلند همچنین بارها و کافه‌ها برای نخستین بار از شش ماه پیش تاکنون مجاز به بازگشایی در فضای باز یا تراس خود شدند. اما برخی از مالکان این گونه اماکن تجاری از این تصمیم جدید دولت راضی نیستند چون می‌گویند بازگشایی با شرایط محدودکننده سودی از کار عایدشان نخواهد کرد. بارها و کافه‌های هلندی تنها از ظهر تا ۶ عصر مجاز به سرویس دادن در فضای باز هستند آن هم فقط با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و به شرط پذیرایی از حداکثر دو نفر سر هر میز، مگر این که مشتریان اعضای یک خانواده باشند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوران پساقرنطینه در اروپا؛ محدودیت‌های کرونایی بیشتری لغو می‌شود

اولین منع آمدوشد در هلند پس از جنگ جهانی دوم

تظاهرات در فرانسه و هلند علیه لایحه امنیتی و محدودیت‌های کرونایی