Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دوران پساقرنطینه در اروپا؛ محدودیت‌های کرونایی بیشتری لغو می‌شود

بریتانیا
بریتانیا Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از مسعود سالاری
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

لغو محدودیت‌ها در اروپا به ویژه به لطف افزایش آمار واکسیناسیون صورت می‌گیرد که به طور فعال در چندین کشور اروپا در حال انجام است.

آگهی

با وجود وضعیت شدیدا بحرانی کرونا در برخی دیگر از نقاط جهان به ویژه در هند، چندین کشور اروپایی پس از ماه‌ها اجرای محدودیت‌های کرونایی، با احتیاط آماده ورود به دوران پساقرنطینه شده و برخی از این مقررات موقتی را لغو کردند.

به این ترتیب از روز دوشنبه ۱۰ مه (۲۰ اردیبهشت) مدارس، و برخی مشاغل فعالیت خود را در اروپا از سر گرفته و برخی کشورها محدودیت‌های سفر را نیز حذف کردند.

لغو محدودیت‌ها در اروپا به ویژه به لطف افزایش آمار واکسیناسیون صورت می‌گیرد که به طور فعال در چندین کشور اروپا در حال انجام است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بریتانیا

در بریتانیا که با بیش از ۱۲۷ هزار مورد مرگ و میر ناشی از شیوع کووید۱۹ داغدیده‌ترین کشور اروپا محسوب می‌شود، مقامات بهداشتی روز دوشنبه سطح هشدار همه‌گیری را از ۴ به ۳ در مقیاس ۵ کاهش دادند.

اقداماتی که پیرو این تصمیم برای کاهش محدودیت‌ها صورت می‌گیرد از ۱۷ مه (۲۷ اردیبهشت) در این کشور اعمال خواهد شد. بارها و رستوران‌ها اجازه خواهند داشت تا از مشتریان در فضای داخلی پذیرایی کنند و شهروندان می‌توانند در مکان‌های بسته تا حداکثر ۶ نفر با هم دیدار کنند.

از زمان آغاز کارزار واکسیناسیون در اوایل دسامبر ۲۰۲۰، تاکنون بیش از ۳۵ میلیون از جمعیت ۶۸ میلیون نفری بریتانیا دست کم دوز اول واکسن را دریافت کرده‌اند.

اسپانیا

روز یکشنبه با پایان یافتن وضعیت اضطراری بهداشتی در اسپانیا گویی نسیم آزادی وزیدن گرفت. شهروندان اسپانیایی از این روز اجازه یافتند تا منطقه محل سکونت خود را ترک کنند و غروب در خیابان دور هم جمع شوند.

از همان نیمه شب یکشنبه که لحظه پایان محدودیت رفت و آمد شبانه اعلام شده بود، مردم در بسیاری از شهرهای اسپانیا با هلهله و شادی و گاهی همراه با موسیقی پایان مقررات کرونا را که از ماه اکتبر به اجبار بر آنها تحمیل شده بود جشن گرفتند.

با این حال خوان کارلوس کامپو، وزیر دادگستری اسپانیا در مورد برخی زیاده‌روی‌ها هشدار داد. وی با دعوت از مردم به رعایت «مسئولیت‌پذیری» و ادامه اقدامات بهداشتی احتیاطی گفت: «پایان کار مقررات اضطراری به معنای پایان محدودیت‌ها نیست.»

آسوشیتدپرس
آلمانآسوشیتدپرس

آلمان

در آلمان بیش از ۷ میلیون نفری که تاکنون هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند از روز یکشنبه از رعایت بسیاری مقررات کرونایی معاف هستند.

این افراد برای مثال می‌توانند بدون ارائه تست منفی کرونا وارد فروشگاه‌ها یا اماکن دیگر بشوند. کاری که برای باقی مردم بدون داشتن نتیجه منفی تست کووید مجاز نیست.

سایر کشورها

در شهر میلان واقع در شمال ایتالیا تئاتر معروف لاسکالا از عصر دوشنبه برای بازدید همگانی بازگشایی می‌شود. دومینیک مایر فرانسوی، مدیر این تئاتر گفت: «من اطمینان دارم که تماشاگران هنگام بازگشت به لاسکالا، اشک شادی خواهند ریخت.»

جزیره مدیترانه‌ای قبرس نیز روز دوشنبه مرزهای خود را برای گردشگران واکسینه شده از ۶۵ کشور بازگشایی کرد.

در یونان همه مدارس پس از شش ماه تعطیلی بازگشایی شدند. یونان همچنین قرار است تا چهار روز دیگر درهای خود را دوباره به روی گردشگران بگشاید.

آسوشیتدپرس
یونانآسوشیتدپرس

در ایرلند نیز مردم دوباره نفسی می‌کشند. ایرلندی‌ها پس از ماه‌ها حبس خانگی اجباری، اکنون اجازه سفر در داخل کشور را یافته‌اند و مشاغل غیر ضروری این کشور می‌توانند با تعیین وقت قبلی، مجدداً فعالیت کنند.

مطابق برنامه‌ای که دولت فرانسه از پیش اعلام کرده بود، قرار است کافه‌ها و رستوران‌ها از تاریخ ۱۹ مه (۲۹ اردیبهشت) بازگشایی شوند. این مکان‌ها با این حال تنها اجازه پذیرایی از مشتریان خود در فضای بیرونی یا «تراس» را خواهند داشت. اولیویه وران، وزیر بهداشت فرانسه با تأیید این بازگشایی در روز دوشنبه اعلام کرد که حذف تدریجی محدودیت‌های کرونایی در این کشور به لطف کاهش شاخص‌های آماری کرونا انجام می شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کشورهای اروپایی رفته رفته از لاک قرنطینه کرونا در می‌آیند

آبجوخوری پساقرنطینه در بریتانیا؛ جانسون توانست، استارمر نتوانست

دولت بریتانیا برخی از محدودیت‌های قرنطینه در انگلستان را لغو کرد