جوانان معترض به قوانین منع تردد در هلند یک مرکز تست کرونا را به آتش کشیدند

مرکز تست کرونا در یکی از مناطق مسکونی هلند
مرکز تست کرونا در یکی از مناطق مسکونی هلند Copyright آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جوانان معترض به قوانین منع تردد در هلند، یک مرکز تست ویروس کرونا را به آتش کشیدند و مواد آتش‌زا به سمت پلیس پرتاب کردند.

آگهی

جوانان معترض به قوانین منع تردد در هلند، یک مرکز تست ویروس کرونا را به آتش کشیدند و مواد آتش‌زا به سمت پلیس پرتاب کردند.

پلیس هلند روز یکشنبه ۲۴ ژانویه اعلام کرد که بیش از ۳۶۰۰ نفر را در سراسر این کشور به جرم نقض قوانین منع تردد که از ساعت ۹ شب تا ۴:۳۰ صبح اجرایی می‌شود جریمه کرده است و در عین حال ۲۵ نفر را به جرم نقض این قوانین یا خشونت دستگیر کرده است.

ویدئویی از منطقه شهرک ساحلی اورک در ۸۰ کیلومتری شمال شرقی آمستردام منتشر شده است که آتش‌ گرفتن مرکز تست کرونا را در این محله نشان می‌دهد.

روز یکشنبه پلیس و شهرداری با صدور بیانیه‌ای خشم خود را از ناآرامی‌های شب گذشته ابراز کردند و گفتند که در این ناآرامی‌ها مواد آتش‌زا و سنگ به سمت پلیس پرتاب شد و خودروهای پلیس نیز تخریب شدند و مرکز تست کرونا هم به آتش کشیده شد.

در این بیانیه آمده است: «این موضوع نه تنها غیر قابل قبول بلکه سیلی‌ای به صورت کارمندان محلی حوزه بهداشت است که تمام تلاش خود را برای کمک به مردم اورک انجام می‌دهند.»

علاوه بر این شهر ساحلی، اعتراض‌های مشابهی در آمستردام و آیندهوون نیز انجام گرفت و در روز یکشنبه نیز ادامه پیدا کرد. در آیندهوون معترضان به این محدودیت‌ها، یک خودروی پلیس را به آتش کشیدند و ایستگاه قطار این شهر غارت شد. پلیس در این شهر با پرتاب گاز اشک‌آور معترضان را متفرق کرد.

هفته گذشته نیز اعتراض‌های مشابهی در آمستردام انجام شد و پلیس ۱۴۳ نفر را در این رابطه بازداشت کرد.

دولت هلند برای نخستین‌بار پس از جنگ جهانی دوم، طرح مقررات منع تردد را به پارلمان این کشور ارائه کرده بود که به تصویب این نهاد رسید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشمندان هلندی: مصونیت از کرونا فقط شش ماه طول می‌کشد

تیراندازی در روتردام هلند؛ دانشجوی مسلح ۲ نفر را کشت

«ایندیانا جونز دنیای هنر»؛ کارآگاه هلندی تابلوی چند میلیون دلاری به سرقت رفته ون گوگ را پیدا کرد