کره جنوبی از حیواناتی که علائم کرونا داشته باشند آزمایش کووید می‌گیرد

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

شهرداری سئول اعلام کرده این آزمایش‌ها تنها محدود به کسانی خواهد بود که علائم مرسوم ابتلا به بیماری کووید نظیر تب، سرفه و مشکلات تنفسی داشته باشند.

آگهی

شهرداری سئول، پایتخت کره جنوبی اعلام کرد که از گربه‌ها و سگ‌های خانگی که علائمی چون تب، سرفه و یا مشکلات تنفسی داشته باشند تست کرونا می‌گیرد.

این برنامه در پایتخت کره جنوبی به صورت گسترده در دستور کار قرار گرفته است. پیشتر گزارش‌هایی از نخستین مورد ابتلای یک حیوان که یک بچه گربه بود به ویروس کرونا در این کشور منتشر شده بود.

پارک یو می، یکی از مسئولان شهرداری سئول که در زمینه کنترل بیماری فعالیت می‌کند در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرد، شهرداری سئول تصمیم گرفته آزمایش کرونا روی سگ‌ها و گربه‌های خانگی را به صورت گسترده‌تر ارائه دهد.

وی افزود: «این آزمایش‌ها محدود به حیواناتی می‌شوند که علائم مرسوم ابتلا به بیماری کووید ۱۹ یعنی تب، سرفه، مشکلات تنفسی و آبریزش بینی داشته‌اند.» آقای پارک همچنین تاکید کرد این آزمایش‌ها در نزدیکی‌ خانه صاحب حیوان و توسط تیمی از کارمندان بهداشت از جمله دامپزشک صورت خواهد گرفت.

حیواناتی که نتیجه آزمایش آنها مثبت باشد به مدت ۱۴ روز در خانه قرنطینه می‌شوند اما در صورتی که در منزل صاحب حیوان، فردی به ویروس کرونا آلوده باشد، حیوان مورد نظر به مکان‌های مخصوصی که برای این منظور در نظر گرفته شده منتقل می‌شوند.

در یک سال اخیر گزارش‌هایی از آلودگی حیوانات به بیماری کووید-۱۹ منتشر شده است. ماه گذشته دست‌کم دو گوریل در باغ وحش سن دیگو ایالت کالیفرنیا آمریکا به ویروس کرونا آلوده شده‌اند. احتمال می‌رود این دو گوریل از یک کارگر باغ وحش که بدون داشتن علائم مشخص، به کووید-۱۹ مبتلا شده بود به این ویروس آلوده شده‌اند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۲۰ گوزن دم‌سفید در آمریکا به اومیکرون مبتلا شدند

تستوسترون بالا در فصل جفت‌گیری کار دست تمساح ۳۵۰ کیلوگرمی داد

تجارت آنلاین و پُستی حیوانات در چین؛ کشف یک کامیون پر از توله سگ و بچه گربه در آستانه خفگی