وقوع دو انفجار در کابل؛ امرالله صالح خواستار اعدام «تروریست‌ها» شد

عکس آرشیوی از انفجار کابل
عکس آرشیوی از انفجار کابل Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

معاون اول رییس‌ جمهوری افغانستان در پی افزایش عملیات تروریستی در شهرهای بزرگ این کشور خواستار اجرای حکم اعدام علیه تروریست‌های بازداشت شده شد.

آگهی

معاون اول رییس‌ جمهوری افغانستان در پی افزایش عملیات تروریستی در شهرهای بزرگ این کشور، خواستار اجرای حکم اعدام علیه «تروریست‌های بازداشتی» شد.

پلیس کابل روز دوشنبه از وقوع دو انفجار در ناحیه ششم و یازدهم پایتخت افغانستان خبر داد. بنا بر اعلام پلیس کابل نخستین انفجار حوالی ساعت ۸:۳۷ دقیقه و دومین انفجار حدود ساعت ۱۰:۱۰ دقیقه رخ داده و هر دوی این دو انفجار‌ها از طریق پارک خودروهای پرادو و لندکروز حاوی بمب‌های مغناطیسی برنامه ریزی شده بوده است.

هر چند پلیس کابل گزارش کرده که این دو انفجار تلفات جانی در بر نداشته ولی مقام‌های محلی در ولایت هرات از تیرباران یک سرباز توسط عوامل گروه طالبان خبر داده‌اند. این حمله ۷:۳۰ یکشنبه شب و در نزدیکی مقر فرماندهی پلیس ادرسکن رخ داده‌ است.

امرالله صالح، معاون اول رییس‌ جمهوری افغانستان، روز دوشنبه و در واکنش به افزایش سطح ترور در شهرهای بزرگ این کشور با انتشار متنی در صفحه فیسبوک خود خواستار اعدام تروریست‌ها شد. آقای صالح نوشته است که فیس‌بوکش نوشته‌است که در جریان ۸۰ روز گذشته، نیروهای امنیتی دستاورد چشم‌گیری داشتند و تروریست‌های بازدا‌شت‌شده نیز به جرم‌شان اعتراف کرده‌اند؛ اما تمام امیدشان این بوده که روزی بدون هیچ‌گونه مجازاتی آزاد خواهند شد.

معاون اول رییس جمهوری افغانستان نوشته ‌است: «این چالش باید حل شود و یکی از نکات اساسی خواهد بود که من به نشست شورای عالی حاکمیت قانون، مطرح خواهم ساخت. تروریستی که بازداشت می‌شود، باید اعدام شود.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

پیش از این هم آقای صالح از قوه‌ قضاییه افغانستان خواسته‌بود که محاکمه تروریست‌های‌ بازداشت‌شده را به صورت علنی و با حضور اعضای خانواده‌‌های کشته شدگان به عنوان شاهد، برگزار کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انفجار مهیب در مرز افغانستان و ایران؛ ۵۰۰ کامیون حامل نفت و گاز در آتش سوختند

گفتگوهای بین الافغانی در قطر؛ کابل: اولویت ما آتش‌بس است، طالبان: توافقی بر محور مذاکرات نکرده‌ایم

یک روز پس از هشدار طالبان به ایران؛ وزارت خارجه افغانستان از سخنان ظریف انتقاد کرد