انفجار مهیب در مرز افغانستان و ایران؛ ۵۰۰ کامیون حامل نفت و گاز در آتش سوختند

AP Photo
AP Photo Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته مقام‌های محلی شدت آتش به حدی است که امکان نزدیک شدن دستگاه‌های امداد و نجات وجود ندارد.

آگهی

دو انفجار مهیب در گمرگ اسلام قلعه افغانستان در مرز با ایران در روز دوشنبه دست‌کم ۷ زخمی برجای گذاشت.

این دو انفجار سلسله آتش‌سوزی‌های شدیدی را با به راه انداخت که تاکنون باعث سوختن بیش از ۵۰۰ کامیون حامل گاز طبیعی و سوخت شده است.

هنوز مشخص نیست دلیل انفجار چه بوده است. مقام‌های ایران و افغانستان اعلام کرده‌اند که در تلاش برای خاموش کردن آتش هستند.

محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص جزئيات این انفجار گفت: «هنوز دلیل این حادثه مشخص نیست. در تماسی که با والی هرات داشتیم طرف افغانستانی از ما درخواست کمک کرد که بعد از تشکیل جلسه در ستاد مدیریت بحران در استان، تدابیری برای پیشگیری و برنامه ریزی برای ارائه کمک‌های امدادی به طرف افغان صورت گرفت.»

به گزارش خبرگزاری ایسنا و به نقل از استاندار خراسان رضوی تاکنون تعداد زیادی آمبولانس به مرز دوغارون اعزام شده و خودروها و تجهیزات آتش نشانی هم برای خاموش کردن حریق به منطقه فرستاده شده است. ضمن اینکه چندین بالگرد هم برای امدادرسانی احتمالی در منطقه مستقر شده‌اند.

وحید قتالی، والی هرات در گفتگو با رسانه‌ها گفته است با توجه به اینکه امکانات لازم برای خاموش کردن آتش در این منطقه موجود نبوده از ایران درخواست کمک شده است. آقای قتالی همچنین گفته است فعلا نمی‌توان در خصوص تلفات و زخمی‌های احتمالی تخمینی داشت.

از سوی دیگر سخنگوی یک بیمارستان در هرات گفت شدت شعله‌های آتش به حدی زیاد است که امکان نزدیک شدن و نجات افرادی که در آتش هستند وجود ندارد. او همچنین اعلام کرده تا کنون ۷ نفر در بیمارستان‌های هرات بستری شده‌اند.

این دو انفجار به حدی شدید بوده که از سوی ماهواره‌های ناسا در فضا مشاهده شده است. شدت آتش به حدی بوده که مسئولان محلی در هرات تصمیم گرفته‌اند برق دریافتی از ایران را قطع کنند و اهالی این شهر در خاموشی رفته‌اند.

حسین آخوندزاده مدیر اجرایی منطقه ویژه اقتصادی دوغارون، در گفتگو با خبرگزاری ایسنا گفت که با گذشت چند ساعت از زمان انفجار شعله‌های آتش همچنان در حال زبانه زدن است. او همچنین تاکید کرد که اطلاعی از سرنوشت رانندگان در دست نیست و مشخص نیست که آنها توانسته‌اند از آتش فرار کنند یا خیر.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کابل، شهر انفجارهای بی‌پایان؛ حدود ۱۰۰ حمله در طول ۵ ماه مذاکره با طالبان

وقوع دو انفجار در کابل؛ امرالله صالح خواستار اعدام «تروریست‌ها» شد

معاون والی طالبان در بدخشان در پی یک انفجار کشته شد