حملات در ولایت‌های تخار، دایکندی و بغلان؛ فرمانده ارشد ارتش افغانستان در حمله طالبان کشته شد

گورستانی در کابل، پایتخت
گورستانی در کابل، پایتخت Copyright خانوداه‌های داغدار بر سر مزار عزیزانشان
Copyright خانوداه‌های داغدار بر سر مزار عزیزانشان
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان می‌گوید در طول چهار سال اخیر، بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان نظامی و غیرنظامی افغانستان بر اثر حملات و انفجارها کشته شده‌اند.

آگهی

منابع امنیتی در ولایت تخار افغانستان می‌گویند یک فرمانده ارشد ارتش این کشور روز جمعه ۱۹ دی/جدی (۸ ژانویه) در حمله گروه تندرو و اسلامگرای طالبان کشته شده است. 

به گزارش خبرگزاری افق، سلطان‌ محمد، فرمانده کندک (گردان) ششم ارتش به همراه چند سرباز دیگر افغانستان و بر اثر حمله طالبان به پاسگاهی در ولسوالی درقد ولایت تخار جان باخته‌اند و چند نظامی دیگر زخمی شده‌اند.

از تخار بعنوان یکی از ولایت‌های ناامن افغانستان که جنگجویان طالبان در آن حضور گسترده دارند، نام برده می‌شود.

گروه طالبان با پذیرفتن مسئولیت این حمله به پاسگاه در ولسوالی درقد، شمار نظامیان کشته شده را ۵ نفر و شمار زخمی‌ها را ۶ نفر اعلام کرده است.  

همزمان، شامگاه روز جمعه، وقوع دو انفجار در والسوالی کجران ولایت دایکندی جان دو مامور پلیس افغانستان را گرفت. 

انفجار یک مین کنار جاده‌ای در همین روز در ولایت بغلان هم جان دو شهروند غیرنظامی افغانستان را گرفت و پنج زخمی برجای گذاشت. 

اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان می‌گوید در طول چهار سال اخیر، بیش از ۴۰ هزار نفر از شهروندان نظامی و غیرنظامی افغانستان بر اثر حملات و انفجارها کشته شده‌اند. به گفته آقای غنی در همین مدت و از سال ۲۰۱۵ میلادی به این‌سو، ۷۲ نفر از نیروهای نظامی خارجی مستقر در افغانستان نیز کشته شده‌اند.

درگیری‌ها و ترورها در افغانستان در حالی شدت یافته است که مذاکرات بین‌الافغانی بین طالبان و دولت افغانستان در دوحه قطر از سرگرفته است. گروه طالبان پیش‌تر با آمریکا بر سر دستیابی به صلح در افغانستان به توافق رسیده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

آتش‌سوزی مخازن سوخت در گذرگاه مرزی افغانستان با کمک آتش‌نشانان ایران مهار شد

پنتاگون: طالبان به تعهدات خود در چارچوب توافق با آمریکا عمل نمی‌کند

اداره امنیت ملی افغانستان: طرح ترور سرپرست سفارت آمریکا را خنثی کردیم