اداره امنیت ملی افغانستان: طرح ترور سرپرست سفارت آمریکا را خنثی کردیم

Lefteris Pitarakis
Lefteris Pitarakis   -  Copyright  AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی

خنثی کردن این طرح با بازداشت یک شبکه چهارنفرۀ وابسته به داعش، در جریان عملیات شبانه‌ای در ولسوالی کامه ننگرهار ممکن شده است.

اداره امنیت ملی افغانستان اعلام کرد که موفق شده است طرح ترور راس ویلسون، سرپرست سفارت آمریکا در کابل را خنثی و طراحان این حمله را در شرق افغانستان بازداشت کند.

بر اساس اعلام این اداره، خنثی کردن این طرح با بازداشت یک شبکه چهارنفرۀ وابسته به داعش، در جریان عملیات شبانه‌ای در ولسوالی کامه ننگرهار ممکن شده است.

بنا بر اعلام خبرگزاری افق، راس ویلسون در ماههای اخیر بارها در قبال حملات علیه غیرنظامیان و فعالان مدنی افغانستان واکنش نشان داده و آنها را «با شدیدترین الفاظ» محکوم کرده است.

در اطلاعیه اداره امنیت ملی که روز سه‌شنبه منتشر شد، آمده است: «عبدالواحد قاتل و هماهنگ‌کننده اصلی این حلقه، برنامه داشت که سفیر آمریکا را در افغانستان یکجا با دیگر مقام‌های ارشد افغان ترور کند که با بازداشت آن‌ها این توطئه خنثی شد.»

گفته می‌شود دو عضو دیگر خانواده عبدالواحد که از رهبران محلی داعش محسوب می‌شدند نیز پیش از این در جریان حملات هوایی کشته شده‌اند.

هنوز اطلاعات بیشتری درباره این خبر منتشر نشده و سفارت آمریکا در کابل نیز در قبال آن واکنشی نداشته است.

طی هفته‌های اخیر در پی موجی از قتل‌های هدفمند در افغانستان، شماری از اصحاب رسانه همچنین مقامات دولتی و فعالان مدنی در این کشور کشته شده‌اند.

مطالب مرتبط