Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

پنجمین ترور در دو ماه: مدیرمسئول رادیوی صدای غور در افغانستان کشته شد

تصویر آرشیوی است
تصویر آرشیوی است Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هنوز هیچ گروه یا شخصیتی مسئولیت ترور این روزنامه‌نگار ۲۸ ساله را بر عهده نگرفته است، اما آقای عادل هفته پیش از دستگاه‌های امنیتی افغانستان گله کرده بود که تهدیدها علیه او را جدی نمی‌گیرند.

آگهی

بسم‌الله عادل، پنجمین روزنامه‌نگاری است که طی دو ماه گذشته از سوی افراد ناشناس در افغانستان کشته می‌شود. 

غروب روز جمعه ۱۱ دی، مدیر مسئول رادیو صدای غور در شهر فیروزکوه در ولایت غور با شلیک گلوله از سوی افراد ناشناس ترور شد. 

آقای عادل که تنها ۲۸ سال داشته در خودرو با شلیک گلوله به قتل رسیده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این قتل را بر عهده نگرفته است. 

حبیب‌الله رادمنش معاون والی غور با تایید این خبر، اظهار داشت: «متاسفانه بسم‌الله عادل از سوی افراد مسلح ناشناس در فیروزکوه کشته شد. او از سال ۲۰۱۵ با رادیو صدای غور همکاری می‌کرد.»

این اتفاق در حالی رخ داده که آقای عادل، یک هفته پیش در صفحه فیسبوک خود از مسئولان امنیتی افغانستان گله کرده بود که تهدیدها علیه او را جدی نمی‌گیرند. همچنین رسانه‌های محلی گزارش می‌دهند که این روزنامه‌نگار جوان نگران جان خود بوده و به دوستان و همکاران خود هم توصیه می‌کرده که متوجه امنیت خود باشند. 

غلام ربانی هدفمند، مسؤول کمیت امنیت و مصونیت خبرنگاران در ولایت غور به طلوع نیوز گفته است که تهدیدهای امنیتی علیه بسم‌الله عادل و دیگر خبرنگاران این ولایت را با نهادهای امنیتی در میان گذاشته‌اند اما آنها توجهی به این نگرانی‌ها نکرده‌اند. 

این پنجمین مورد از ترورهای هدفمند علیه روزنامه‌نگاران در افغانستان طی دو ماه گذشته است که ترس و نگرانی را به جامعه رسانه‌ای این کشور وارد کرده است. امرالله صالح، معاون رئیس جمهوری افغانستان پیشتر اعلام کرده بود ترورهای هدفمند اخیر از سوی طالبان برنامه‌ریزی می‌شود و هدفش اثرگذاری بر روند مذاکرات این گروه با دولت مرکزی افغانستان است. طالبان البته در ماه دسامبر اعلام کرده بود که در ترور روزنامه‌نگاران سهمی نداشته است. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افغانستان؛ خبرنگار را ترور کردند بعد خانواده‌اش را به رگبار گلوله بستند

انفجار در کابل، صلح در قطر؛ ‌ژنرال پترائوس نسبت به شکست نظامیان افغانستان هشدار داد

رئیس اجرایی «فیفا» در کابل ترور شد