افغانستان؛ خبرنگار را ترور کردند بعد خانواده‌اش را به رگبار گلوله بستند

آرشیو: کابل، دوشنبه ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ میلادی، حمله انتحاری به جمع خبرنگاران در «روز خونین رسانه‌‌های افغانستان»
آرشیو: کابل، دوشنبه ۳۰ آوریل ۲۰۱۸ میلادی، حمله انتحاری به جمع خبرنگاران در «روز خونین رسانه‌‌های افغانستان» Copyright AP
Copyright AP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گزارش رسانه‌های افغانستان، بسم‌الله عادل، خبرنگار و مدیر مسئول رادیو صدای غور بود که چندی پیش توسط مردان مسلح ناشناس و در نزدیکی شهر فیروز‌کوه ترور شد.

آگهی

مردان مسلح ناشناس در افغانستان پنج‌شنبه‌شب ۷ اسفند/حوت (۲۵ فوریه) حدود دو ماه پس از ترور «بسم‌الله عادل»، خانواده وی را در منطقه‌ «تیغه تیمور» واقع در ۱۵ کیلومتری غرب «فیروزکوه»، مرکز ولایت «غور» به رگبار گلوله بستند.

بسم‌الله عادل، خبرنگار و مدیر مسئول رادیو صدای غور، غروب روز جمعه ۱۱ دی با شلیک گلوله از سوی افراد ناشناس در نزدیکی شهر فیروز‌کوه کشته شد.

حمله روز پنجشنبه مردان مسلح به خانواده آقای عادل سه کشته و دو زخمی برجای گذاشت. کشته‌شدگان برادر و دوبرادرزاده وی هستند. گفته می‌شود برادر بسم‌الله عادل، افسر فرماندهی پلیس ولایت غور بوده است.

برادر بسم‌الله عادل، اسلامگرایان افراطی طالبان را مسئول حمله به خانواده خود می‌داند، ادعایی که یک سخنگوی طالبان آن را رد کرده است.

دولت افغانستان، طالبان را مسئول شدت گرفتن حملات، ترور و انفجارها در کابل و دیگر مناطق این کشور می‌داند.

حمله مردان مسلح به خانواده خبرنگار در ولایت غور مصادف بود با نشست هیئت‌های دولت افغانستان و طالبان در دوحه قطر. این نشست‌ها و گفتگوهای موسوم به مذاکرات بین‌الافغانی که پس از توافق طالبان با آمریکا صورت می‌گیرد تا به امروز نه تنها به ثمر ننشسته بلکه همزمان با آن بر شدت حملات در افغانستان افزوده شده است.

کابل و طالبان در مذاکرات بین‌الافغانی در قطر همچنان درگیر اولویت‌بندی موضوعات و محورهای مذاکرات صلح هستند. دولت افغانستان و طالبان تا به امروز سه نشست داشته‌اند. دور دوم مذاکرات صلح بین‌الافغانی پس از حدود یک ماه بن‌بست، ازسر گرفته‌ می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کاپیتان ۱۹ ساله تیم هندبال «صلح‌آوران» توسط همسرسابقش تیرباران شد

پنجمین ترور در دو ماه: مدیرمسئول رادیوی صدای غور در افغانستان کشته شد

سال تحصیلی افغانستان بدون حضور بیش از یک میلیون دختر آغاز شد