Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

رئیس اجرایی «فیفا» در کابل ترور شد

ترورو یوسف رشید رئیس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان
ترورو یوسف رشید رئیس اجرایی بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در پیامی به همین مناسبت ترور یوسف رشید را محکوم و از وی به دلیل سال‌ها تلاش در جهت «نهادینه سازی مردم سالاری و شفافیت در امور انتخاباتی» تجلیل کرده است.

آگهی

رسانه‌های افغانستان روز چهارشنبه اعلام کردند که یوسف رشید، رئیس بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه این کشور، نهادی که از آن به عنوان «فیفا» یاد می‌شود در حمله افراد مسلح کشته شده است.

به گزارش خبرگزاری‌ها و پایگاه‌هایی خبری محلی، این حمله صبح روز چهارشنبه در منطقه‌ای واقع در حوزه هفتم امنیتی شهر کابل صورت گرفته و یوسف رشید به همراه راننده‌اش در نزدیکی منزل مسکونی خود به ضرب گلوله مردان مسلح ناشناس جان باخته است.

یوسف رشید جدا از ریاست بنیاد انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان (فیفا) از جمله کنشگران و فعالان جامعه مدنی این کشور نیز به شمار می‌رفت.

پلیس کابل کشته شدن یوسف رشید را مورد تایید قرار داده و هیچ فرد یا گروهی نیز تاکنون مسئولیت حمله مسلحانه به وی را برعهده نگرفته است.

حمله مسلحانه به رئیس یک نهاد مستقل انتخاباتی در پی اوج‌گیری خشونت‌ها در افغانستان صورت گرفته که آخرین مورد آن صبح چهارشنبه همزمان با ترور یوسف رشید، جان یک مامور پلیس را نیز در این کشور گرفت.

مرگ یوسف رشید،‌ فردی که به دلیل مسئولیت در نهاد مامور به بازرسی در انتخابات از وی به عنوان «جعبه سیاه» انتخابات نیز یاد می‌شود، با واکنش فعالان مدنی و مسئولان سیاسی افغانستان همراه شده است.

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان در پیامی به همین مناسبت ترور یوسف رشید را محکوم و از وی به دلیل سال‌ها تلاش در جهت «نهادینه سازی مردم سالاری و شفافیت در امور انتخاباتی» تجلیل کرده است.

در خبرنامه نهاد ریاست جمهوری افغانستان نیز آمده است که اشرف غنی از نهاد‌های امنیتی خواسته است عاملان این حمله تروریستی را شناسایی و مجازات کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پنجمین ترور در دو ماه: مدیرمسئول رادیوی صدای غور در افغانستان کشته شد

چهار انفجار در چهار ولایت افغانستان؛ حداقل ۱۲ کشته در یک روز

فرودگاه بگرام افغانستان هدف حمله راکتی قرار گرفت