روز سیاه کرونا در ایران با بالاترین قربانیان روزانه؛ «زمستان سخت‌تری در پیش است»

شمار قربانیان روزانه کرونا در ایران افزایش یافته است
شمار قربانیان روزانه کرونا در ایران افزایش یافته است   -  Copyright  آسوشیتدپرس
نگارش از یورونیوز فارسی

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین تاکید کرد که «با این روند زمستانی به مراتب سخت تر از پاییز در پیش داریم.»

ایران بار دیگر بالاترین شمار قربانیان ویروس کرونا در یک شبانه روز را با فوت ۴۸۶ نفر دیگر ثبت کرد.

سیما لاری، سخنگوی وزارت بهداشت ایران در گزارش روزانه خود گفت: «با فوت۴۸۶ بیمار دیگر از مبتلایان قطعی به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمار جانباختگان قطعی بیماری کووید۱۹ در کشور به ۴۱ هزار و ۹۷۹ نفر رسید و ۲۷ استان همچنان در وضعیت قرمز کرونا هستند.»

وی درباره شمار مبتلایان نیز گفت: «در ۲۴ ساعت گذشته تا ظهر امروز (۲۶ آبان ۱۳۹۹) بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۱۳ هزار و ۵۳ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد و سه هزار و ۱۳۳ نفر بستری شدند. با این حساب، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۷۷۵ هزار و ۱۲۱ نفر رسید.»

این میزان ابتلای روزانه نیز برای نخستین بار در ایران از زمان شیوع ویروس کرونا ثبت شده است.

طبق اعلام وزارت بهداشت ایران تنها استان‌های هرمزگان، فارس، گلستان و سیستان و بلوچستان در وضعیت نارنجی و زرد هستند و استان‌های دیگر همچنان در وضعیت قرمز قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت ایران همچنین تاکید کرد که «با این روند زمستانی به مراتب سخت تر از پاییز در پیش داریم.»

در موضوع کرونا نباید آمارسازی و مخفی کاری داشته باشیم، این جان مردم است و باید آمار دقیق اعلام کنید.
عبدالرضا رحمانی فضلی
وزیر کشور ایران

از سوی دیگر عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور ایران امروز تاکید کرد که «در موضوع کرونا نباید آمارسازی و مخفی کاری داشته باشیم، این جان مردم است و باید آمار دقیق اعلام کنید.»

پس از شیوع ویروس کرونا در ایران بسیاری بر این باور بودند که دولت آمار مبتلایان و قربانیان را بسیار کمتر از آمار واقعی اعلام می‌کند با این حال مسئولان وزارت بهداشت ایران در ماه‌های اخیر تایید کردند که آمار واقعی با آمار ثبت شده متفاوت است.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا از ۱۱ میلیون نفر فراتر رفت

از سوی دیگر طبق آمارهای دانشگاه جانز هاپکینز ایالات متحده آمریکا، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور روز یکشنبه از ۱۱ میلیون مورد ابتلا فراتر رفت این در حالی است که کمتر از یک هفته پیش این رقم ۱۰ میلیون ابتلا بود.

طبق آمار ثبت شده، تاکنون ۲۴۶ هزار نفر نیز در آمریکا در اثر ابتلا به کووید-۱۹ جان باخته‌اند که بیشترین شمار قربانیان در کل جهان است.

بر اساس داده‌های اعلام شده، روز گذشته شمار مبتلایان جدید به کرونا بار دیگر بیش از ۱۰۰ هزار مورد، گزارش شد که یازدهمین روز متوالی است که آمار ابتلاهای روزانه فراتر از ۱۰۰ هزار مورد است.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

ویروس کرونا