کمیسر تجارت اروپا: بحثی درباره تعرفه های گمرکی روی خودروهای اروپایی با آمریکا نداشتیم

فیل هوگان در کمیسیون اروپا
فیل هوگان در کمیسیون اروپا Copyright https://www.flickr.com/photos/36612355@N08/48822288133Pietro Naj-Oleari
Copyright https://www.flickr.com/photos/36612355@N08/48822288133
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیل هوگان، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا که برای انجام و مذاکره و گفتگوها به کاخ سفید رفته است در پاسخ به خبرنگاران گفت که بحثی درباره افزایش تعرفه های گمرکی روی خودروهای اروپایی انجام نشده است.

آگهی

فیل هوگان، کمیسر تجارت اتحادیه اروپا می گوید در گفتگوها با کاخ سفید اشاره‌ای به تعرفه های گمرکی روی خودروهای صادراتی اروپایی به آمریکا نشده است.

فیل هوگان که برای تسهیل مراودات تجاری بین اتحادیه اروپا و ایالات متحده به واشنگتن سفر کرده است در پاسخ به خبرنگاران گفت که تعرفه گمرکی بر اتومبیل «مطح نشد، خیلی گذرا مطرح شد». وی تاکید کرد که این موضوع قطعا خبر خوبی برای آلمان است.

اظهارات هوگان پس از آن صورت گرفت كه وزیر دفاع آلمان، آنگرگ كرمپ-كارنباوئر پنجشنبه گزارش منتشر شده در روزنامه واشنگتن پست را تایید کرد. طبق این گزارش تحقیقی کاخ سفید اتحادیه اروپا را پنهانی تهدید کرده است که در صورت عدم همراهی آمریکا در توافق جامع هسته ای با ایران، تعرفه های بیست و پنج درصدی روی خودروهای وارداتی اروپایی وضع خواهد شد. واشنگتن پست نوشت که دونالد ترامپ از اروپایی ها خواسته است موضع سختگیرانه تری علیه ایران داشته باشند. چاپ گزارش واشنگتن پست مقارن شد با اعلام فعال کردن مکانیسم حل و فصل اختلافات از سوی سه کشور اروپایی امضا کننده برجام.

مطابق گزارش یورواستات (اداره آمار کمیسیون اروپا)، مجموع ارزش صادرات خودرو توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲۸ میلیارد یورو و نزدیک به ۳ درصد کمتر از سال ۲۰۱۷ بوده است.

بر پایه این گزارش آلمان با صادرات ۷۰ میلیارد یورویی خودرو، ۵۵ درصد صادرات خودروی اتحادیه اروپا را در تصاحب خود دارد. همچنین گزارش یورواستات نشان می‌دهد، مقصد ۳۷.۳ میلیارد یورو، معادل ۲۹ درصد خودروهای صادراتی اروپا در سال ۲۰۱۸ بازار آمریکا بوده که بزرگ‌ترین بازار خودروهای تولید اروپا به شمار می‌رود. پس از‌ آمریکا، چین با واردات ۲۲.۴ میلیارد یورو دومین بازار خودروهای تولیدی کشورهای عضو اتحادیه اروپا محسوب می‌شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خامنه‌ای: به اروپایی‌ها اعتماد ندارم، این کشورهای حقیر پادوی آمریکا هستند

واشنگتن پست: پیش از فعال شدن مکانیسم حل اختلاف ترامپ اروپا را تهدید کرده بود

ایران برای پیگیری مذاکرات هسته‌ای و بازگشت به برجام اعلام آمادگی کرد