Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ نوجوانان پناهجوی سوری میهمان ویژه مسابقات گرند پری آنتالیا

جودو؛ نوجوانان پناه جوی سوری میهمان ویژه مسابقات گرند پری آنتالیا
جودو؛ نوجوانان پناه جوی سوری میهمان ویژه مسابقات گرند پری آنتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

بهترین فن روز دوم تورنمنت یک «سوتو ماکیکومی» بود که روستام اروجوف، جودوکار آذربایجانی در رقابت های وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از روسیه به اجرا درآورد.

آگهی

رقابت های جایزه بزرگ جودو در آنتالیا به دلیل همزمان شدن با «روز جهانی ورزش در خدمت توسعه و صلح» این امکان را برای بیست پناهجوی نوجوان سوری فراهم کرد که به صورت ویژه در این تورنمنت حضور یابند.

بهترین جودوکار مرد

چانگریم آن، ورزشکار کره ای درخشش فوق العاده ای در دومین روز از گرند پری آنتالیا داشت و موفق شد عنوان بهترین جودوکار مرد را از آن خود کند.

چانگریم آن در فینال رقابت های وزن منهای ۷۳ کیلوگرم روستام اروجوف، رقیب سرشناس آذربایجانی را که عنوان قهرمانی جهان را با خود یدک می کشد با اجرای زیبای فن «آشی وازا» از پیش رو برداشت. او مدال طلای ارزشمند خود را از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

ورزشکار کره ای پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست در خصوص مبارزه فینال اینچنین گفت: «من فشاری را متحمل نشدم زیرا تلاش زیادی کرده ام و قصدم کسب عنوان قهرمانی المپیک است. من به عنوان رقیبی سخت همیشه به دنبال مدال طلا هستم.»

طلای منهای ۶۳ کیلوگرم زنان به کوبا رسید

مایلین دل تورو کارواخال، جودوکار زن کوبایی در رقابت های وزن منهای ۶۳ کیلوگرم خوش درخشید و مدال طلا را بر گردن آویخت. کارواخال در مبارزه نهایی جینگ تانگ، حریفی از چین را با امتیاز وازاری از پیش رو برداشت.

جودوکار کوبایی مدال طلای خود را از دستان مونیر کارالوقلو، استاندار آنتالیا دریافت کرد.

نخستین مدال طلا برای جودوکار گرجستانی

مدال طلای رقابت های وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان به لوکا مایزورادزه از کشور گرجستان رسید. مایزورادزه در مبارزه فینال این وزن کریستیان پارلاتی، جودوکار ایتالیایی را با امتیاز ایپون شکست داد تا نخستین مدال زرین خود را در رقابت های تور جهانی جودو بر گردن آویزد.

بهترین جودوکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم گرند پری آنتالیا به الیزاوت تلتسیدو از کشور یونان تعلق گرفت. جودوکار زن یونانی که پیشتر در گرند پری مراکش مدال برنز دریافت کرده بود در ترکیه دست نیافتنی ظاهر شد و در فینال رقابت های وزن منهای ۷۰ کیلوگرم با غلبه بر ماریا پورتلا، حریفی از برزیل برای نخستین بار در تور جهانی جودو صاحب گردن آویز طلا شد.

الیزاوت تلتسیدو در باره مبارزه نهایی چنین گفت: «تاکتیک من این بود که مقابل ماریو پورتلا قوی ظاهر شوم زیرا او ورزشکاری قدرتمند است. مقابل ماریا حق اشتباه نداشتم زیرا او یک جودوکاری استثنایی است و تجربه بالایی دارد.»

بهترین فن

بهترین فن روز دوم تورنمنت یک «سوتو ماکیکومی» بود که روستام اروجوف، جودوکار آذربایجانی در رقابت های وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان مقابل حریفی از روسیه به اجرا درآورد. اجرای این فن سبب شد تا قهرمان فعلی جهان و المپیک راهی مبارزه پایانی شود و مدال نقره خود را در این رقابت ها مسجل کند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ درخشش گالبادراخ و ویه‌رو در اولین روز رقابت‌های جایزه بزرگ زاگرب

درخشش جودوکاران آذربایجانی در مسابقات گرند اسلم باکو

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید