درخشش جودوکاران آذربایجانی در مسابقات گرند اسلم باکو

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
درخشش جودوکاران آذربایجانی در مسابقات گرند اسلم باکو

روز دوم مسابقات گرند اسلم جودو با درخشش جودوکاران کشور میزبان همراه بود. 

این دوره از مسابقات که در باکو پایتخت آذربایجان برگزار می‌شود با نمایش فوق‌العاده ورزشکاران کشور میزبان همراه بوده است. 

هدایت حیدروف روز شنبه ۱۱ مه موفق شد با پیروزی‌های پیاپی و قاطع به فینال برسد و در دیدار پایانی با پیروزی بر حریف اسرائيلی، یک بار دیگر به مدال طلای مسابقات گرند اسلم جودو دست یافت.

در جودوی زنان هم آرایی چیزورو که آمده بود از مدال طلای خود در مسابقات جهانی دفاع کند، موفق شد با پیروزی‌های پیاپی به فینال برسد. این جودوکار ژاپنی در دیدار پایانی هم حریف سوئدی را شکست داد و بار دیگر به مدال طلا رسید.

چیزورو پس از کسب مدال طلا و در گفتگو با رسانه‌ها گفت: «خیلی خوشحالم که بار دیگر در آذربایجان به قهرمانی رسیدم. البته دفعه قبل مسابقات در سالن دیگری برگزار میشد اما به هر حال خوشحالم که باز هم در باکو به مدال طلا دست یافتم.»

**بیشتر بخوانید: **

ساگی موکی جودوکار اسرائيلی هم هم موفق شد با شکست ایوانف بلغار به مدال طلا دست یابد. موکی پس از کسب مدال طلا گفت: «من میدانستم که مسابقه با ایوانف دشوار خواهد بود. مسابقه به امتیاز طلایی رسید و آنجا من موفق شدم امتیاز پایانی را کسب کنم. میدانستم دیدار سختی در پیش دارم چرا که ایوانف حریف باهوشی است.»

تاشیرو هم در جودوی زنان توانست با یک نمایش فوق العاده و با شکست حریف خود مدال طلا را برای ژاپن ارمغان بیاورد.

و فن روز در روز دوم مسابقات گرند اسلم باکو به ولی اف آذربایجانی تعلق گرفت. او با اجرای فوق العاده فن آشی وازا روی حریف روس خود توانست به مرحله بعد راه یابد.  

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید