Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ درخشش گالبادراخ و ویه‌رو در اولین روز رقابت‌های جایزه بزرگ زاگرب

جودو؛ درخشش گالبادراخ و ویه‌رو در اولین روز رقابت‌های جایزه بزرگ زاگرب
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

۵۵۸ جودوکار از ۸۷ ملیت مختلف برای شرکت در آخرین مرحله از مجموعه رقابتهای جایزه بزرگ جودو در شهر زاگرب جمع شده‌اند.

آگهی

زاگرب، پایتخت کرواسی طی روزهای ۲۶ تا ۲۸ ژوئیه (۴ تا ۶ مرداد) میزبان ۵۵۸ جودوکار از ۸۷ ملیت مختلف است که برای شرکت در آخرین مرحله از مجموعه رقابتهای جایزه بزرگ جودو در این شهر جمع شده‌اند.

رقابتهای زنان

در اولین روز این رقابتها، جسیکا کلیم کیت جودوکار ۲۲ ساله کانادایی توانست در وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان، ندوکا اسمیت دیویس جودوکار ۲۶ ساله بریتانیایی را شکست دهد و طلای این وزن را از آن خود کند. او با کسب این طلا، توانست به رقابتهای قهرمانی جهان جودو که یک‌ماه دیگر در ژاپن آغاز می‌شود، راه یابد.

جسیکا شعف حاصل از این پیروزی را چنین توصیف می‌کند: «احساس فوق‌العاده خوبی دارم. امروز برایم روز بی‌نظیری است؛ آن‌هم درست یک‌ماه قبل از رقابتهای قهرمانی جهان جودو. در هر مسابقه‌ای که شرکت می‌کردم به دنبال رسیدن به چنین احساس خوبی بودم. رسیدن به چنین موفقیتی چهار هفته قبل از رقابتهای قهرمانی جهان، فوق‌العاده است.»

دیگر طلای زنان به تسوندا ناتسومی جودوکار ۲۶ ساله ژاپنی رسید که توانست با اجرای فن تومو ناگه بر سکوی برندگان وزن منهای ۵۲ کیلوگرم بایستد.

در منهای ۴۸ کیلو گرم زنان، اوتگونتستگ گالبادراخ جودوکار ۲۷ ساله قزاقستان با شکست دادن ملانی کلمانت، حریف فرانسوی خود پیروز شد. مسابقۀ این دو که پیش از این توانسته بودند صاحب کنونیِ عنوان قهرمانی جهان را شکست دهند، یکی از دیدنی‌ترین مسابقات این روز بود و هر دو حریف برای رسیدن به طلا، مبارزه‌ای جانانه را به نمایش گذاشتند.

رقابتهای مردان

در رقابتهای وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان، آلبرتو گیترو مارتین جودوکار ۲۳ ساله اسپانیایی خوش درخشید. او در فینال توانست دنیس ویه‌رو جودوکار ۲۳ ساله مولداوی که پیش از این قهرمان گراند اسلم باکو و پاریس شده بود را با تکنیک سئو ناگه مغلوب خود کند و به این ترتیب در مقابل شگفتی رقیب توانمندش، به اولین طلای خود در رقابتهای جایزه بزرگ امسال دست یابد.

آلبرتو گیترو مارتین می‌گوید: «حتی قبل از آغاز این مسابقه نیز در ذهن داشتم که با سئو ناگه و کسب امتیاز ایپون حریفم را شکست دهم. به این ترتیب وقتی در میانه مسابقه فرصت عالی پیدا کردم، به سرعت ایده‌ام را به اجرا گذاشتم.»

بهترین فن روز

اما بهترین فن روز را دنیس ویه‌رو، جودوکار مولداوی و صاحب نقره وزن منهای ۶۶ کیلوگرم اجرا کرد. یک حرکت زیبا و همزمان سادۀ «دی آشی بارای» که تحسین همگان را برانگیخت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ مسابقات قهرمانی جهان با دو مدال طلا برای اوکراین و گرجستان استارت خورد

جودو؛ حضور تیمی متشکل از پناهجویان در گرند پری بوداپست

جودو؛ نوجوانان پناهجوی سوری میهمان ویژه مسابقات گرند پری آنتالیا