Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نخست وزیر بریتانیا: از اروپا روی برنمی گردانیم

نخست وزیر بریتانیا: از اروپا روی برنمی گردانیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

رهبران اتحادیه اروپا روز سه شنبه در بروکسل از بریتانیا خواستند تا روند خروج از این اتحادیه را «در اسرع وقت» آغاز کند.

آگهی

رهبران اتحادیه اروپا روز سه شنبه در بروکسل از بریتانیا خواستند تا روند خروج از این اتحادیه را «در اسرع وقت» آغاز کند. هدف آنها حفظ وحدت و یکپارچگی اتحادیه اروپا و جلوگیری از بروز تردید در میان اعضاست که تهدیدی جدی برای آینده این نهاد محسوب می شود.

در همین حال دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا خواستار آن است که به شیوه ای سازنده و ممکن بر سر خروج کشورش از اتحادیه اروپا مذاکره شود. نخست وزیر بریتانیا گفت: «ما از اتحادیه اروپا خارج می شویم، از آن روی بر نمی گردانیم. آنها کشورهای دوست، همسایه، متحد و شرکای ما هستند و امیدواریم نزدیکترین روابط و همکاریهای ممکن را در زمینه تجاری و امنیتی داشته باشیم برای اینکه به نفع ما و آنهاست.»

این درحالی است که رهبران اتحادیه اروپا می گویند بدون هیچ مذاکره ای برکسیت باید به اجرا درآید. دونالد توسک، رئیس شورای اروپایی گفت که اتحادیه اروپا آماده است که روند خروج «حتی از همین امروز» عملی شود. ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی هم گفت که این، اتحادیه اروپاست که قاعده بازی را تعیین می کند نه آنکه می خواهد اتحادیه را ترک کند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان نیز طی سخنانی گفت: «اتحادیه اروپا به اندازی کافی قوی است که بتواند بر مساله خروج بریتانیا فائق آید.» او در مورد آینده روابط میان اتحادیه اروپا و بریتانیا افزود: «آنکه خانواده را ترک می کند نمی تواند انتظار داشته باشد که تعهداتش از بین برود و امتیازاتش حفظ شود.» خانم مرکل تاکید کرد کشوری که اتحادیه را ترک می کند نباید مانند «سوا کردن گیلاس» در صدد دستچین کردن امتیازات آن باشد.

سخنگوی وزارت خارجه آلمان با اذعان به نامشخص بودن جنبه های سیاسی، اقتصادی و مالی برکسیت، نسبت به خطر احتمالی بن بست بر سر شیوه چانه زنی بر سر اجرای آن هشدار داد.

ساعاتی پس از آنکه دیوید کامرون وضعیت سیاسی بریتانیای پس از همه پرسی ۲۳ ژوئن را به همتایان خود تشریح کرد، پارلمان اروپا تشکیل جلسه اضطراری داد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ابراز ناراحتی رئیس پارلمان اروپا از نتیجه همه پرسی بریتانیا

بحران در حزب کارگر بریتانیا؛ کوربین قصد کناره گیری ندارد

دیوید کامرون: اکنون باید روند اجرایی شدن برکسیت آغاز شود