Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دیوید کامرون: اکنون باید روند اجرایی شدن برکسیت آغاز شود

دیوید کامرون: اکنون باید روند اجرایی شدن برکسیت آغاز شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در اولین نشست مجلس عوام این کشور پس از برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا گفت که اگرچه موافق این جدایی نبوده اما خواست مردم بریتانیا را می…

آگهی

دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا روز دوشنبه در اولین نشست مجلس عوام این کشور پس از برگزاری همه پرسی خروج از اتحادیه اروپا گفت که اگرچه موافق این جدایی نبوده اما خواست مردم بریتانیا را می پذیرد.

او همچنین اظهار داشت که دولت بریتانیا گروه ویژه ای را برای عملی کردن برکسیت تشکیل خواهد داد و دولتهای اسکاتلند، ایرلند شمالی و ولز در مذاکرات خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا شرکت خواهند داشت.

آقای کامرون گفت: «این نتیجه ای نبود که من می خواستم و انتظار چیز بهتری را برای کشوری داشتم که دوستش دارم. اما هیچ شکی درباره این نتیجه وجود ندارد. قطعا من از حرفهایی که درباره خطر این کار گفتم عقب نشینی نمی کنم. کار سختی در پیش داریم و این را می دانیم که این کار بر اقتصاد، مسائل پیچیده قانون اساسی ما و مذاکرات جدید با اتحادیه اروپا تاثیر دارد. اما من در این باره روشن عمل می کنم و کابینه دولت امروز صبح بر این موضوع توافق کرد که این تصمیم باید پذیرفته شود و روند اجرای این تصمیم باید از حالا به بهترین شیوه ممکن آغاز شود.»

با این وجود آقای کامرون تاکید کرد که بریتانیا به اتحادیه اروپا پشت نخواهد کرد و روابطش را با این اتحادیه بویژه در جنبه های اقتصادی حفظ خواهد کرد.

او همچنین یادآور شد که توافقات امنیتی تحت تاثیر برکسیت قرار نمی گیرند.

آقای کامرون روز جمعه گذشته استعفای خود را اعلام کرد و گفت سازماندهی کارها برای خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را به جانشین خود واگذار می کند.

کمیته اجرایی حزب محافظه کار، روز دوشنبه اعلام کرد که نخست وزیر جدید حداکثر تا دوم سپتامبر (۱۲ شهریور) مشخص شده و آغاز به کار خواهد کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تلاش وزیر دارایی بریتانیا برای آرام کردن بازارهای مالی

موج استعفا در کابینه سایه حزب کارگر؛ جرمی کوربین استعفا نمی دهد

مواضع یکسان فرانسه و آلمان در مواجه با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا