بحران در حزب کارگر بریتانیا؛ کوربین قصد کناره گیری ندارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
بحران در حزب کارگر بریتانیا؛ کوربین قصد کناره گیری ندارد

جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر بریتانیا در اجتماع هوادارانش در لندن از عزم خود برای مقابله با فشارهای درون حزبی برای کناره گیری از مقامش خبر داد.

تاکنون بیش از نیمی از اعضای کابینه در سایه بریتانیا از سمت خود کنار رفته اند و قرار است روز سه شنبه نمایندگان حزب کارگر در پارلمان در یک رای گیری مخفی در مورد طرح عدم اعتماد به رهبر حزب شرکت کنند. مخالفان جرمی کوربین او را پس از رای بریتانیایی ها به خروج از اتحادیه اروپا، فاقد صلاحیت لازم برای رهبری حزب می دانند.

جرمی کوربین از حامیان ادامه عضویت بریتانیا در اتحادیه اروپا بود. مشاوران رهبر حزب کارگر از قصد او برای شرکت در انتخابات رهبری این حزب در صورت برگزاری انتخابات درون حزبی خبر داده اند.

از سوی دیگر مقامات حزب محافظه کار بریتانیا از احتمال انتخاب رهبر آینده این حزب تا شهریور (سپتامبر) امسال سخن می گویند. دیوید کامرون، نخست وزیر بریتانیا به دنبال مشخص شدن نتیجه همه پرسی پنجشنبه گذشته از سمت رهبری حزب محافظه کار کنار رفت.

رهبر آینده این حزب عهده دار سمت نخست وزیری بریتانیا خواهد شد.

در حالی که از بوریس جانسون، شهردار سابق لندن به عنوان نامزد پیشتاز برای کسب رهبری حزب محافظه کار نام برده می شود، نتیجه نظرسنجی روز دوشنبه موسسه «یو گاو» از پیشتازی ترزا مِی، وزیر کشور بریتانیا برای جانشینی دیوید کامرون حکایت دارد.

از جرمی هانت، وزیر بهداشت کابینه دیوید کامرون نیز به عنوان یکی از نامزدهای احتمالی رهبری حزب محافظه کار یاد می شود.