همه پرسی بریتانیا؛ محور نشست مشترک مرکل، اولاند و رنتزی

همه پرسی بریتانیا؛ محور نشست مشترک مرکل، اولاند و رنتزی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سه تن از رهبران اتحادیه اروپا در برلین تاکید کردند که تا پیش از درخواست رسمی بریتانیا برای خروج از این نهاد، هیچ مذاکره ای بر سر چگونگی روابط آتی با این کشور آغاز نمی…

آگهی

سه تن از رهبران اتحادیه اروپا در برلین تاکید کردند که تا پیش از درخواست رسمی بریتانیا برای خروج از این نهاد، هیچ مذاکره ای بر سر چگونگی روابط آتی با این کشور آغاز نمی شود.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت: «این به آن معنی است که با توجه به توافق ما، هیچ مذاکره رسمی یا غیررسمی در این سطح پیش از آنکه اتحادیه اروپا درخواست خروج را دریافت کند، درکار نخواهد بود.»

فرانسوا اولاند، رئیس جمهوری فرانسه نیز در این نشست مشترک خبری گفت: «چرا نباید زمان را از دست بدهیم؟. زیرا هیچ چیز بدتر از بلاتکلیفی نیست. بلاتکلیفی سبب رفتارهایی سیاسی می شود که اغلب غیرمنطقی است. بلاتکلیفی همچنین سبب رفتارهایی مالی می شود که می تواند نامعقول باشد.»

ماتئو رنتزی، نخست وزیر ایتالیا هم در بخشی از سخنرانی کوتاهش یادآور شد: «ما حساب می کنیم که بریتانیا تصمیم گرفته و ما ورق را برمی گردانیم. امکان ندارد که وقت را از دست بدهیم. همان طور که گفته ایم، نیاز داریم که به قوانین و خواسته مردم احترام بگذاریم و ما باید به فکر یک استراتژی برای ماه های آتی باشیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بحران در حزب کارگر بریتانیا؛ کوربین قصد کناره گیری ندارد

نگرانی رای دهندگان از اجرایی نشدن وعده های رهبران برکسیت

تلاش وزیر دارایی بریتانیا برای آرام کردن بازارهای مالی