نگرانی رای دهندگان از اجرایی نشدن وعده های رهبران برکسیت

نگرانی رای دهندگان از اجرایی نشدن وعده های رهبران برکسیت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

آیا رهبران احزاب طرفدار برکسیت پیامی برای اطمینان دادن به رای دهندگانی که نگران آینده بریتانیا هستند، دارند؟ این سوال پس از آن مطرح شد که بسیاری از رای دهندگان به جدایی کشورشان از اتحادیه اروپا از ن

آگهی

آیا رهبران احزاب طرفدار برکسیت پیامی برای اطمینان دادن به رای دهندگانی که نگران آینده بریتانیا هستند، دارند؟

این سوال پس از آن مطرح شد که بسیاری از رای دهندگان به جدایی کشورشان از اتحادیه اروپا از نگرانی خود نسبت به اجرایی نشدن وعده های انتخاباتی خبر دادند. آنها نگرانند که سیاستمداران پیروز همه پرسی وعده های خود را به فراموشی بسپارند.

افزایش کمک به سیستم بهداشت ملی

یکی از اصلی ترین وعده ها کمک به سیستم بهداشت بریتانیا بود. بر این اساس گفته شد بجای اینکه بریتانیا هر هفته ۳۵۰ میلیون پوند به اتحادیه اروپا بپردازد، این رقم باید برای سیستم بهداشت ملی صرف شود. نکته اول در این شعار انتخاباتی این است که رقم کاملا نادرست است و این کشور به طور هفتگی رقمی کمتر از ۲۵۰ میلیون پوند به اتحادیه اروپا می پردازد. دومین نکته که رهبر یوکیپ، نایجل فاراژ، در یک گفت وگوی تلویزیونی اعلام کرد که او نمی تواند اطمینان دهد که این پول در سرویس بهداشت و سلامت صرف شود و این تنها اشتباهی بود که از سوی یکی از برگزار کنندگان کمپین او صورت گرفته است.

کنترل مرزی و کاهش مهاجرت

در دست گرفتن کنترل مرزهای کشور و جلوگیری از ورود بی رویه مهاجران به بریتانیا از دیگر وعده ها بود. حامیان جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا می گویند، کنترل مهاجرت تا زمانی که بریتانیا عضو اتحادیه اروپاست، ممکن نخواهد بود زیرا مهاجرت گسترده دستمزد کارگران بریتانیایی را پایین آورده است.

نایجل فاراژ، رهبر حزب استقلال بریتانیا بارها در سخنانش بر لزوم کنترل مرزها و کاهش مهاجرت تاکید کرد: «ما خواهان بازگشت مرزهایمان هستیم. می خواهیم کشورمان به شکل گذشته بازگردد. اگر همه با ما موافق هستند باید روز ۲۳ ژوئن به پای صندوق های رای بروند و به خروج از اتحادیه اروپا رای دهند.»

با این حال دانیل حنان، یکی از اعضای حزب محافظه کار بریتانیا و از منتقدان اتحادیه اروپا می گوید جریان فعالیت آزاد کارگران از بیرون به داخل بریتانیا باید ادامه پیدا کند تا بریتانیا همچنان بخشی از بازار مشترک باقی بماند.

او همچنین تاکید کرد: «گروهی که به خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا رای داده اند و گمان می کنند که میزان مهاجرت به این کشور از اتحادیه اروپا به صفر می رسد، مایوس خواهند شد. نکته مورد نظر ما قرار دادن کنترل بر رفت و آمدها و تعداد افرادی است که وارد کشور می شوند.»

خروج سریع از اتحادیه اروپا

یکی دیگر از وعده ها، خروج سریع بریتانیا از اتحادیه اروپا بود. رهبران کمپین برکسیت وعده دادند که در صورت پیروزی اقدامات لازم برای خروج هرچه سریعتر بریتانیا از اتحادیه اروپا را فراهم می کنند. این در حالیست که صحبت های دولتمردان بریتانیایی پس از همه پرسی خلاف وعده های آنها را نشان می دهد. به نظر می رسد که که بر خلاف گفته هایشان هیچ عجله ای برای درخواست اجرای ماده ۵۰ معاهده لیسبون ندارند.

جورج آزبورن، وزیر خزانه داری بریتانیا نیز در این رابطه می گوید: «نخست وزیر به کشور فرصت داده تا درباره چگونگی روابط تصمیم گیری شود و این امر با به تاخیر انداختن درخواست اجرای ماده ۵۰ تا زمان نخست وزیر جدید که در پائیز آینده انتخاب می شود، ممکن می شود.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نتایج تحقیقات تازه در بریتانیا: کارگران مهاجر پس از برکسیت با خطر برده‌داری مدرن و استثمار مواجه‌اند

مذاکرات پسا برکسیت بریتانیا و کانادا به‌دلیل اختلاف بر سر گوشت گاو و پنیر شکست خورد

طلاق بریتانیا از اتحادیه اروپا چقدر برای لندن آب می‌خورد؟ خان از هزینه‌های برکسیت گفت