درگیری مخالفان رئیس جمهوری و پلیس در ونزوئلا

درگیری مخالفان رئیس جمهوری و پلیس در ونزوئلا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تظاهرات مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز چهارشنبه به خشونت کشیده شد. نیروهای پلیس برای کنترل تظاهرکنندگان مجبور به شلیک گاز اشک آور

تظاهرات مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز چهارشنبه به خشونت کشیده شد. نیروهای پلیس برای کنترل تظاهرکنندگان مجبور به شلیک گاز اشک آور شدند.

آگهی

به نوشتۀ خبرگزاری رویترز گروه های مخالف دولت در تلاش هستند تا کمیسیون انتخابات ونزوئلا را برای برگزاری همه پرسی تحت فشار قرار دهند.

اوایل ماه مه مخالفان آقای مادورو طوماری با حدود دو میلیون امضا به کمیسیون انتخابات این کشور ارسال کرده و در آن خواستار برگزاری همه پرسی برای عزل رئیس جمهوری شدند. آنها معتقدند این کمیسیون فرایند بررسی صحت امضاهای جمع شده را عمدا به تاخیر انداخته است.

بحران اقتصادی ونزوئلا در سال های اخیر نارضایتی مردم را در این کشور افزایش داده و بسیاری سیاست های اشتباه رئیس جمهوری را مسبب شرایط کنونی اقتصاد ونزوئلا می دانند.

عدم توانایی دولت در پرداخت دستمزدها باعث شده که به دستور رئیس جمهوری، کارکنان دولتی تنها دو روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه و سه شنبه کار کنند. قطع برق و کمبود مواد غذایی و همچنین گرانی روزافزون از دیگر معضلاتی است که دولت و کشور ونزوئلا با آن روبروست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

یورش ۱۱هزار نفری نیروهای امنیتی به «هتل» جنایتکاران؛ زندان مملو از سلاح، مواد مخدر و موتورسیکلت بود

آزادسازی زندان؛ رهبر مافیا از یورش ۱۱هزار نیروی امنیتی به «هتل» جنایتکاران جان سالم به در برد

رئیس جمهور مخلوع و متوفی اما محبوب ونزوئلا به لطف هوش مصنوعی به هواداری از هم‌حزبیش برخاست