درگیری مخالفان رئیس جمهوری و پلیس در ونزوئلا

درگیری مخالفان رئیس جمهوری و پلیس در ونزوئلا
نگارش از Euronews

تظاهرات مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز چهارشنبه به خشونت کشیده شد. نیروهای پلیس برای کنترل تظاهرکنندگان مجبور به شلیک گاز اشک آور

تظاهرات مخالفان نیکلاس مادورو، رئیس جمهوری ونزوئلا روز چهارشنبه به خشونت کشیده شد. نیروهای پلیس برای کنترل تظاهرکنندگان مجبور به شلیک گاز اشک آور شدند.

به نوشتۀ خبرگزاری رویترز گروه های مخالف دولت در تلاش هستند تا کمیسیون انتخابات ونزوئلا را برای برگزاری همه پرسی تحت فشار قرار دهند.

اوایل ماه مه مخالفان آقای مادورو طوماری با حدود دو میلیون امضا به کمیسیون انتخابات این کشور ارسال کرده و در آن خواستار برگزاری همه پرسی برای عزل رئیس جمهوری شدند. آنها معتقدند این کمیسیون فرایند بررسی صحت امضاهای جمع شده را عمدا به تاخیر انداخته است.

بحران اقتصادی ونزوئلا در سال های اخیر نارضایتی مردم را در این کشور افزایش داده و بسیاری سیاست های اشتباه رئیس جمهوری را مسبب شرایط کنونی اقتصاد ونزوئلا می دانند.

عدم توانایی دولت در پرداخت دستمزدها باعث شده که به دستور رئیس جمهوری، کارکنان دولتی تنها دو روز در هفته یعنی روزهای دوشنبه و سه شنبه کار کنند. قطع برق و کمبود مواد غذایی و همچنین گرانی روزافزون از دیگر معضلاتی است که دولت و کشور ونزوئلا با آن روبروست.

مطالب مرتبط