Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

نتیجه همه پرسی هلند نگرانی اوکراینی ها از آینده را افزایش داد

نتیجه همه پرسی هلند نگرانی اوکراینی ها از آینده را افزایش داد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

نتیجه همه پرسی هلند که نشان داد رای دهندگان این کشور پیمان تجاری کی یف و بروکسل را که منجر به ایجاد روابط سیاسی و تجاری نزدیکتر اوکراین و اتحادیه

آگهی

نتیجه همه پرسی هلند که نشان داد رای دهندگان این کشور پیمان تجاری کی یف و بروکسل را که منجر به ایجاد روابط سیاسی و تجاری نزدیکتر اوکراین و اتحادیه اروپا می شود رد کرده اند، افزایش نگرانی ها را در افکار عمومی اوکراین به همراه داشت.

بسیاری از اوکراینی ها رای منفی هلندی ها را همچون شکستی در مسیر پیوستن به اتحادیه اروپا تعبیر می کنند.

یری پانچنکو، تحلیلگر سیاسی در اوکراین می گوید: «این یک ناامیدی بزرگ است، شاید بزرگترین ناامیدی در سالهای اخیر. اوکراین و هلند اکنون باید در جستجوی راههایی باشند که به آنها اجازه می دهد این توافقنامه همکاری را حفظ کنند و مطمئن باشند که اتحادیه اروپا به نظرات رای دهندگان گوش می دهد.»

یکی از ساکنان اوکراین می گوید: «من بسیار غمگین هستم زیرا موضوعات سیاسی، سرنوشت کشورمان را تحت تاثیر قرار داده است. احتمالا آینده من، خانواده ام و کشورم با این نتیجه به خطر می افتد.»

با این وجود پترو پوروشنکو، رئیس جمهوری اوکراین که در ژاپن به سر می برد روز پنجشنبه در واکنش به نتیجه همه پرسی هلند گفت: «تحت هر شرایطی ما اجرای توافقات با اتحادیه اروپا از جمله توافقنامه تجارت آزاد راادامه می دهیم. اوکراین به حرکت خود به سمت اتحادیه اروپا ادامه خواهد داد.»

آقای پوروشنکو همچنین در پیامی به مردم کشورش اعلام کرد رای «نه» مردم هلند را باید مخالفت با ارزش های اروپایی از جمله وحدت اروپا دانست. به گفته رئیس جمهوری اوکراین این رای مردم هلند نشانه مخالفت با همکاری تجاری میان اوکراین و اتحادیه اروپا نیست. او تاکید کرد نتیجه این همه پرسی، مانعی برای الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا نخواهد بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ائتلاف راست‌ها برای تشکیل دولت در هلند؛ خیرت ویلدرس نخست وزیر نمی‌شود

سوئیس در پی بحث‌های مرتبط با جنگ اوکراین سیاست بی‌طرفی خود را به همه‌پرسی می‌گذارد

جایگاه و مفاهیم زن و خانواده در قانون اساسی ایرلند؛ رای «نه» در صدر آرا همه‌پرسی قرار گرفت