کلینتون و ترامپ در آیپک به یکدیگر تاختند

کلینتون و ترامپ در آیپک به یکدیگر تاختند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه در انتخابات مقدماتی آمریکا روز دوشنبه با حضور در کنگرۀ سالانۀ کمیتۀ روابط عمومی آمریکا و

هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ، نامزدهای دموکرات و جمهوریخواه در انتخابات مقدماتی آمریکا روز دوشنبه با حضور در کنگرۀ سالانۀ کمیتۀ روابط عمومی آمریکا و اسراییل موسوم به آیپک، مسالۀ امنیت اسراییل را خط قرمز خود معرفی کردند.

آگهی

دونالد ترامپ که به سخنان جنجالی در سخنرانی های خود شهرت دارد، به سازمان ملل حمله کرد و گفت: «سازمان ملل یار دموکراسی نیست. این سازمان هیچ دوستی هم با آزادی ندارد. حتی با وجود اینکه در خانه اش در آمریکا قرار دارد با خود آمریکایی ها هم دوست نیست و قطعا نمی تواند با اسراییل هم دوست باشد.»

وی همچنین با بیان اینکه عملکرد هیلاری کلینتون در زمان ریاست بر وزارت دفاع فاجعه بار بوده است، قول داد در صورت رسیدن به ریاست جمهوری بیت المقدس را به عنوان پایتخت اسراییل به رسمیت بشناسد. دونالد ترامپ با اشاره به توافق میان قدرتهای بزرگ و ایران، آن را بدترین اتفاقی دانست که ممکن بود برای اسراییل بیافتد.

هیلاری کلینتون نیز که ساعاتی پیش از نامزد جمهوریخواه در همین کنگره سخنرانی کرد، با بی اعتماد دانستن دونالد ترامپ گفت: «ما به آدمی محکم و استوار نیاز داریم نه به یک رئیس جمهور که دوشنبه خود را بی طرف معرفی می کند، سه شنبه می گوید طرفدار اسراییل است و خدا می داند چهارشنبه چه خواهد گفت چون به نظر او همه چیز قابل مذاکره است.»

آمریکا با شش میلیون یهودی بزرگترین جامعۀ یهودیان دنیا را بعد از اسراییل در خود جای داده و آرای آنها که افراد پرنفوذی نیز در میان آنها دیده می شود، برای این نامزدها بسیار مهم است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادعای نویسنده کتابی جدید درباره مرداک: آرزوی میلیاردر ۹۲ ساله آمریکایی شنیدن خبر مرگ ترامپ است

نخستین واکنش یک مقام کاخ سفید به پرونده‌های قضایی ترامپ؛ هریس: اگر برای بایدن اتفاقی رخ دهد من هستم

حمله به ساختمان کنگره آمریکا؛ رهبر سابق گروه افراطی «پسران مفتخر» به ۲۲ سال زندان محکوم شد