ماجرای عشق مترجم مجاری و پناهجوی اهل سوریه در لسبوس

ماجرای عشق مترجم مجاری و پناهجوی اهل سوریه در لسبوس
نگارش از Euronews

ژوژا ژوهار، مترجم مجاری که بطور دواطلبانه برای پناهجویان کار می کند همراه با دختر خردسالش، مسیر مجارستان تا جزیره لسبوس یونان را پیمود، تا به سامر

ژوژا ژوهار، مترجم مجاری که بطور دواطلبانه برای پناهجویان کار می کند همراه با دختر خردسالش، مسیر مجارستان تا جزیره لسبوس یونان را پیمود، تا به سامر الخالد، دوست پسر سوری اش، که در میان پناهجویان از ترکیه به یونان آمده بود بپیوندد.

او درباره سفر پر خطر دوستش می گوید: “شب قبل هم او تلاش کرد به اینجا بیاید اما قایقشان غرق شد. پلیس هم همه جا را کنترل می کرد. آنها نهایتا جلیقه های نجات خود را برداشتند و قایقی گرفتند و به اینجا رسیدند. ما تمام روز و شب با هم تلفنی در تماس بودیم.” سامر هم که در حلب صاحب دو داروخانه بوده و سه سال پیش به استانبول رفته، درباره این سفرش می گوید: “اکنون من دیگر کاری ندارم. آنچه را که می خواستم بدست آوردم. من آن طرف آب بودم و او در اینجا منتظر من بود. من به او قول دادم که برای دیدنش به این طرف بیایم و اکنون همدیگر را دیدیم.”

ورود سیل پناهجویان به اروپا در حالی ادامه دارد که مقامات ترکیه از بازداشت سه قاچاقچی انسان در آیواجیک واقع در استان چاناق قلعه این کشور خبر داده اند.

این قاچاقچیان می خواستند یکهزار و سیصد پناهجو را به یونان منتقل کنند.

مطالب مرتبط