پیشروی های جدید ارتش سوریه همزمان با ادامۀ گفت و گوها برای حل بحران

پیشروی های جدید ارتش سوریه همزمان با ادامۀ گفت و گوها برای حل بحران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ارتش سوریه روز سه شنبه موفق شد پایگاه هوایی «کویرس» را پس از بیش از دو سال از نیروهای داعش پس بگیرد. به گزارش منابع دولتی سوریه، در این عملیات که با

آگهی

ارتش سوریه روز سه شنبه موفق شد پایگاه هوایی «کویرس» را پس از بیش از دو سال از نیروهای داعش پس بگیرد. به گزارش منابع دولتی سوریه، در این عملیات که با حضور نیروهای ارتشی و گروههای مسلح طرفدار دولت صورت گرفته است، شمار زیادی از اعضای داعش کشته شده اند.

این پایگاه هوایی در منطقۀ حلب قرار دارد و به گفتۀ مقامات نظامی سوریه، نیروهای ایرانی و حزب الله لبنان نیز در این عملیات شرکت داشته اند.

عملیات بازپس گیری این پایگاه نظامی از داعش همچنین با حمایت جنگنده های روسی همراه بوده است. روسیه از ابتدای ماه ماه سپتامبر و بنا به درخواست بشار اسد، رئیس جمهوری روسیه دست به مداخلۀ نظامی در این کشور زده و طی بیش از یکماه گذشته بیش از ۱۶۰۰ سورتی پرواز صورت داده است.

روسیه همزمان در گفت و گوهای بین المللی برای حل بحران سوریه نیز شرکت دارد و روز سه شنبه طرحی را پیشنهاد کرده است که به موجب آن، اصلاحات سیاسی طی ۱۸ ماه در این کشور با توافق دولت و اپوزیسیون انجام شود. طبق این پیشنهاد هشت ماده ای، پس از این مدت انتخابات ریاست جمهوری در سوریه برای تشکیل دولت قانونی در این کشور آنهم بدون حضور بشار اسد برگزار خواهد شد.

روسیه به تازگی و پس از نشست وین که با حضور مخالفان بشار اسد، کشورهای غربی و ایران برگزار شد، اعلام کرد ماندن بشار اسد در قدرت برای این کشور اهمیت اصولی ندارد.

دور جدید این گفت و گوها قرار است با حضور کشورهای آمریکا، روسیه، مخالفان دولت سوریه و اتحادیۀ اروپا در روزهای پایانی هفتۀ جاری برگزار شود. ایران نیز در این نشست حضور خواهد داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حامیان و مخالفان اسد در سوریه

کشته شدن فرمانده ارشد سپاه در حمله هوایی به ساختمانی در کنار سفارت ایران در دمشق

انفجار مرگبار در منطقه تحت کنترل طرفداران ترکیه؛ خودروی بمب‌گذاری شده در بازاری در شمال سوریه ترکید