Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

آیا می‌توان بدون هواپیما به تمام کشورهای جهان سفر کرد؟ «وایکینگ» دانمارکی می‌گوید آری

تور پدرشن
تور پدرشن Copyright Copyright Torbjørn C. Pedersen
Copyright Copyright Torbjørn C. Pedersen
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

تور پِدرشِن، جهانگرد دانمارکی موفق شده بدون استفاده از حمل و نقل هوایی و در طی ۸ سال به ۱۹۴ کشور جهان سفر کند. جهانگردی وی با سفر به ۹ کشور باقیمانده به پایان خواهد رسید.

آگهی

تور پِدرشِن، جهانگرد دانمارکی موفق شده بدون استفاده از حمل و نقل هوایی و در طی ۸ سال به ۱۹۴ کشور جهان سفر کند. جهانگردی وی با سفر به ۹ کشور باقیمانده به پایان خواهد رسید.

او می‌گوید، ایده این سبک از جهانگردی زمانی به ذهنش خطور کرده که پس از مطالعه مقاله‌ای که پدرش از طریق پست الکترونیک برای او ارسال کرده، متوجه شده که هیچ کس در طول تاریخ بدون استفاده از حمل و نقل هوایی به تمام کشورهای جهان سفر نکرده است. آقای پدرشن برای این که نام خود را به عنوان نخستین فردی که کشورهای جهان را تنها با استفاده از سفر زمینی و دریایی زیر پا گذاشته، ثبت کند، ۸ سال پیش چمدان‌های خود را برای یک ماجراجویی بی‌سابقه بست.

او دشوارهای این ماجراجویی را اینگونه روایت می‌کند: «هر چند که تلاش کرده‌ام که مدام سفر کنم ولی گاهی اوقات به دلیل طولانی بودن فرایند صدور روادید سفر و یا پیدا کردن کشتی، معطل شده‌ام؛ حتی خاطرم هست که یکبار در کنگو کامیون حامل من از بیم راهزنان یک شب تا صبح متوقف شد.»

او در ژانویه ۲۰۲۰ سوار بر یک کشتی کانتینری وارد هنگ‌کنگ شد تا از آنجا راهی ۹ کشور باقیمانده شود؛ کشورهای پالائو، وانواتو، تونگا، ساموآ، تووالو، نیوزیلند، استرالیا، سریلانکا و مالدیو.

آقای پدرسن که قرار بود تنها چهار روز در هنگ‌کنگ توقف داشته باشد، نزدیک به دو سال است که به دلیل محدودیت‌های ناشی از مقابله با همه‌گیری کرونا از ادامه مسیر باز مانده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بر اساس رکوردهای جهانی گینس، گراهام هیوز از بریتانیا در حال حاضر رکورددار سریع‌ترین جهانگردی با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی است. البته آقای پدرسن تاکید می‌کند: «بازدید از هر کشور در جهان، در یک سفر، بدون گرفتن حتی یک پرواز، کاری است که قبلاً انجام نشده است.»

او ادامه می‌دهد: «اافزون بر اتوبوس‌ها و قطارهای متعدد، من سوار ۲۵ کشتی کانتینری و یک قایق بادبادنی نیز شده‌ام.»

آقای پدرشن در روزهای پایانی این ماجراجویی بی‌سابقه می‌گوید: «من یک وایکینگ مُدرنم و تا آخر عمرم می‌توانم در آینه نگاه کنم و به خود ببالم که کاری فوق‌العاده سخت را امتحان کردم و از پس آن برآمدم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سقوط شمار مسافران سفرهای هوایی در اتحادیه اروپا؛ کدام کشورها قعر و صدرنشین شدند؟

تصاویری از نوع جدید گردشگری در چرنوبیل؛ تورهای دوچرخه‌سواری

سفری به مدیرا؛ جزیره‌ای رویایی در اقیانوس اطلس