Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

سفری به مدیرا؛ جزیره‌ای رویایی در اقیانوس اطلس

تصویر هوایی از جزیره مدیرا
تصویر هوایی از جزیره مدیرا Copyright یورونیوز
Copyright یورونیوز
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خبرنگار یورونیوز سفری چهار روزه به جزیره مدیرا داشت تا بیشتر با این جزیره بهشتی آشنا شویم.

آگهی

جزیره مادیرا به وسعت ۸۰۱ کیلومتر مربع یکی از دورترین مناطق عضو اتحادیه اروپا و تحت حاکمیت پرتغال است. این جزیره در جنوب غربی پرتغال در اقیانوس اطلس بین دو قاره اروپا و آفریقا واقع است. جزیره ای که بسیاری آنرا یکی از بهشت های روی زمین می خوانند. فونشال مرکز و مهم ترین بندرگاه این جزیره است.

برای ورود به جزیره هواپیمای شما در فرودگاه کریستیانو رونالدو در فونشال به زمین می نشیند.

یورونیوز
جزیره مدیرایورونیوز

مادیرا زادگاه این ستاره فوتبال است. این فرودگاه به «خطرناک بودن مشهور است» چرا که باند آن تنها ۱۶۰۰ متر است که بین کوه و صخره های جزیره و دریا قرار گرفته است.

با ورود به پایتخت جزیره بوی اکالیپتوس است که در هوا به مشام می رسد.

یورونیوز
جزیره مدیرایورونیوز

شهر فونشال ترکیبی از جنگل های سبز و جنب و جوش خیابان های باریک و تاریخی. در پایتخت این جزیره رویایی یکی از بناهایی که رخ می نماید هتل لوکس «ساووی پالاس» است. خبرنگار یورونیوز شب را در این هتل سپری می کند.

یورونیوز
هتل ساووی پالاسیورونیوز

او هتل ساووی پالاس را باشکوه، با لوسترهای داخلی مجلل و راه پله های مرمری، در عین حال دنج و با صندلی های مخملی و گیاهان در پنجره ها توصیف می کند. نینی آندره آ سیلوا معمار مشهور پرتغالی طراح اصلی این هتل است.

یکی از زیبایی ها این هتل موقعیت آن است که به مسافران «چشم اندازهای شگرف از اقیانوس اطلس» می دهد.

یورونیوز
هتل ساووییورونیوز

جزیره مدیرا جایزه مهم اروپایی گردشگری در سال ۲۰۲۰ را برده است. یکی از دلایل اصلی آن صخره هایی است در برخی از موارد ارتفاع آن « به ۱۲۰۰ متر می رسد و انگار از دل اقیانوس سربرآورده اند.

منطقه ای دیگر از این جزیره هم بدلیل ترکیب جنگل هایش بسیار چشم نواز است. منطقه «فانال». محلی ها می گویند این منطقه میزبان مسن ترین درختان در قاره اروپا و جهان است. فانال در فهرست میزاث جهانی یونسکو قراردارد و از آن محافظت ویژه ای به عمل می آید. بدلیل آب و هوای آتش فشانی در این بخش از جزیره هوا غالبا غبارآلود است.

بدلیل وجود صخره های بلند و آب و هوای مرطوب در بسیاری از مواقع زمانی که روی دالان های این صخره ها قدم می زنید ابر و مه زیر پای شماست که زیبایی خاصی به این جزیره و سفر شما می دهد.

یورونیوز
تصویری از بالای صخرهیورونیوز

«کابو جیراو»، بلندترین صخره اروپا و دومین در جهان در این جزیره قرار دارد. در بالای این صخره یک سکوی شیشه ای معلق قرار داده شده که در آن شما مستقیماً بر روی «فاجهای رانچو» ایستاده اید و منظره ای باشکوه از شهر دارید.

یورونیوز
صخره های جزیره مدیرایورونیوز

یکی دیگر از تجربیات بیاد ماندنی این جزیره غداهای آن است. ماهی های تازه در کنار صیفی جاتی که اغلب محصولات تازه مدیرا هستند.

در میان این غذاها می توان به «شمشیرماهی مخصوص مدیرا»‌ اشاره کرد. غذایی که باید در این جزیره امتحان کنید.سرو این ماهی با موز سرخ شده و کاموراجا، صیفی جات شور، از امضاهای آشپزهای مدیرا است. همچنین پانچا، نوشیدنی الکلی و سنتی جزیره هم را نباید از دست داد. ترکیبی از رام، الکل سفید نیشکر و عسل و لیموی جزیره.

یورونیوز
شمشیرماهی و موز سرخ شده عذای ویژه جزیره مدیرایورونیوز

خبرنگار انگلیسی زبان یورونیوز می گوید:‌ «حتی به عنوان یک غیر پرتغالی، رفت و آمد و ارتباط با شهروندان در این جزیره به راحتی امکان پذیر است. همه کسانی که ملاقات کردم تقریبا به زبان انگلیسی مسلط بودند، زیرا این جزیره به شدت به گردشگری وابسته است.» مدیرا را حتما در فهرست مکان های گردشگری آینده قرار دهید. جزیره ای در جنوب غربی پرتغال و در غرب مراکش.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«میروس ویروس»؛ دانشمندان موفق به شناسایی گروه جدیدی از ویروس‌‌ها در دریا شدند

آیا می‌توان بدون هواپیما به تمام کشورهای جهان سفر کرد؟ «وایکینگ» دانمارکی می‌گوید آری

سال راه‌آهن و سفرهای ریلی اروپا؛ ۶۰ هزار بلیط رایگان برای جوانان