کارت ‍‍پستالی از سن پترزبورگ؛ دیدار از آکادمی عالی اشتیگلیتز

نگارش از Galina Polonskaya  & یورونیوز فارسی
کارت ‍‍پستالی از سن پترزبورگ؛ دیدار از آکادمی عالی اشتیگلیتز
Copyright  euronews

ماه سپتامبر در سن پترزبورگ فصل ویژه ای از سال است و ایده‌آل برای کشف مکان های فرهنگی شهر از جمله آکادمی عالی دولتی اشتیگلیتز که در حوزه هنر و طراحی است

این مکان خانه شاهکارهایی است برای یادگیری دانش آموزان تا بتوانند از آثار استادان جهان بیاموزند. برخی می گویند که این آکادمی و موزه اش یک کتاب در دسترس همه در مورد تاریخ هنر است.

سونیا دمیتریوا دانشجوی طراحی مبلمان می گوید: «سن پترزبورگ شهر خلاقیت هاست. آغاز پاییز خیلی خاص و فصل روشنایی است و ایده آل برای رفتن به موزه ها و نمایشگاههاست و در اینجا به نظر من ما می توانیم فضای خاص شهر را احساس کنیم، فضایی که می تواند برای هر کسی الهام بخش باشد.

در اسکله ای در سن پترزبورگ می توانید یک اثر هنری دیگر را که توسط پتر کبیر طراحی شده ببینید. این یک نسخه مدل کپی شده بزرگ از پولتاوا اولین کشتی جنگی نیروی دریایی روسیه است.

همه چیز در این کشتی دقیقا مانند گذشته کار می کند و هر یک از جزئیات، داستانی درباره دوران پتر کبیر، بنیانگذار سن پترزبورگ حکایت می کنند.

از بالکن دریادار می توان دید که چگونه سن پترزبورگ با زمان حال ارتباط برقرار کرده است و نمایی از برج لاختا که بلندترین بنا در اروپاست واز دور می درخشد.

سن پترزبورگ یکی از اعضای سفرهای ایمن شورای جهانی سفر و جهانگردی است. برای آگاهی از مکان های توریستی که با پروتکل های بهداشتی هماهنگ هستند به این لینک مراجعه کنید.