Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

کارت پستال از مسکو؛ بهار یاس‌ها و شکوفه‌های سیب

کارت پستال از مسکو؛ بهار یاس‌ها و شکوفه‌های سیب
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Galina Polonskayaیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«زیبایی مسکو در بهار مرهون پارک‌های بزرگ و کوچک و میادین شهر است که در آنها علاوه بر گونه‌های مرسوم نظیر گل یاس یا درخت سیب، گیاهان نادر هم پیدا می‌شود.»

آگهی

پایتخت روسیه بهاری دارد پرشکوفه و پرجنب‌وجوش که برای گردشگران جذاب است. هوای مسکو در بهار پر از عطر یاس‌ می‌شود و این فصل وقت فوق‌العاده‌ای است برای کشف شهر و بازدید از پارک‌های جذابی نظیر پارک «سوکول‌نیکی» با باغ گل رُز مشهورش و نیز جایگاه معروف تربیت شاهین‌های شکاری سلطنتی در آن. 

یکی از شیوه‌های جذاب برای تماشای مسکو قایق‌سواری در رودخانه این شهر است. می‌توانید سواربرقایق،  شاهکارهای معماری پایتخت روسیه را یکی پس از دیگری تماشا کنید بدون آنکه چیزی مزاحم‌تان بشود. وقت بهار در مسکو سرزندگی را به‌تمامی احساس می‌کنید و می‌بینید چه انرژی شگفت‌انگیزی در این شهر جریان دارد.

باغ گیاه‌شناسی شهر هم یکی از گوهرهای پنهان آن است. این مجموعه که در زمینی به وسعت ۳۶۰ هکتار احداث شده انواع گل‌ها و گیاهان جهان را در خود دارد و باغ ژاپنی آن نیز در بهار هم جلوهٔ ویژه‌ای پیدا می‌کند.

ایگور یاتسنکو، عضو آکادمی علوم روسیه و از مسئولان باغ گیاه‌شناسی مسکو می‌گوید: «زیبایی مسکو در بهار مرهون پارک‌های بزرگ و کوچک و میادین شهر است که در آنها علاوه بر گونه‌های مرسوم نظیر گل یاس یا درخت سیب، گیاهان نادر هم پیدا می‌شود. اما یاس‌ها و شکوفه‌های سیب گل سرسبد بهار شهر ما هستند.»

سپیده‌دمان هم می‌توانید با مسکونشینان در زمین‌های رقص روباز زیر شکوفه‌ها برقصید و بهار را با دل و جان احساس کنید.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

کارت‌پستالی از مسکو؛ پاییز هزاررنگ در شهر چهل‌تکه‌

کارت ‍‍پستالی از سن پترزبورگ؛ دیدار از آکادمی عالی اشتیگلیتز

کارت پستال از دُبی؛ «جبل‌علی»، بزرگترین بندر تجاری و مقصد عمده سفرهای تفریحی در خاورمیانه