Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

کارت‌پستالی از مسکو؛ پاییز هزاررنگ در شهر چهل‌تکه‌

کارت‌پستالی از مسکو؛ پاییز هزاررنگ در شهر چهل‌تکه‌
Copyright euronews
Copyright euronews
نگارش از Galina Polonskayaیورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

برکه‌ بِطریق‌ها وقتی شهرت جهانی یافت که میخائيل بولکاگف، نویسندهٔ نامدار روس در رمان معروفش «مرشد و مارگریتا» به این مکان اشاره کرد.

آگهی

تماشای مسکو در اوایل پاییز واقعا الهامبخش است. این فصل سال به یکی از رمانتیک‌ترین مکان‌های پایتخت روسیه افسون خاصی می‌بخشد؛ «برکهٔ بِطریق‌ها»؛ این مکان وقتی شهرت جهانی یافت که میخائيل بولکاگف، نویسندهٔ نامدار روس در رمان معروفش «مرشد و مارگریتا» به آن اشاره کرد.

در پاییز امسال همچنین نمایشگاه زوریتکو دورژی‌یف با نام «چهل‌تکّه‌ساز» گشایش یافته است. این نمایشگاه به مضمون زندگی مدرن کلان‌شهری می‌پردازد. این هنرمند دربارهٔ تأثیر مسکو بر آثار این نمایشگاه می‌گوید: «مسکو تصویر زندهٔ چهل‌تکّه است. شهر تضادهاست، و نو و کهنه در آن تلفیق شده‌، جایی است که رنگ و سایه‌های تازه پدید می‌آید، گویی وسط دنیا ایستاده‌اید و ضربانش را حس می‌کنید.» 

بازارچهٔ «آرت‌پلی» در مسکو نیز حاصل تغییرکاربری یک کارخانهٔ قدیمی ساخت فشارسنج است. دیدار از این مکان برای علاقمندان طراحی و دیزاین بسیار جالب خواهد بود.

و سرانجام برای چشیدن طعم‌های خاص نیز می‌توان سری به رستوران مشهور «اوهوات» زد. سرآشپز ویکتور بِلِی، خوراک‌های سنّتی روس را با آشپزی مدرن ترکیب کرده است تا مشتریان خوراکی‌های همیشگی را با عطروطعمی تازه بچشند.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

کارت‌پستالی از دُبی؛ مقصدی تازه برای کشتی‌های تفریحی دنیا

کارت پستال از مسکو؛ بهار یاس‌ها و شکوفه‌های سیب