با قلب هنر مدرن در پکن آشنا شویم

با قلب هنر مدرن در پکن آشنا شویم
نگارش از Euronews

پکن، پایتخت چین تنها شهر معابد تاریخی یا جاهایی مثل تیان‌مین نیست. هنر مدرن و آوانگارد هم گردشگران را به این شهر جذب می‌کند.

منطقه موسوم به «منطقه هنری ۷۹۸» جایی است که نبض هنر مدرن در آن می‌تپد. این منطقه در «دشانزی» واقع در شمال غرب پایتخت چین قرار دارد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تبدیل مجتمع صنعتی به منطقه هنری

«منطقه هنری ۷۹۸» قبلا یک مجتمع صنعتی بود که قدمتش به دهه ۵۰ قرن بیستم میلادی برمی‌گردد. غرفه‌های بزرگی که مدت‌ها بود به حال خود رها شده بودند ۱۵ سال پیش تبدیل به گالری‌های هنری شدند.

اینجا با سبک معماری موسوم به «باهاوس» یکی از مقاصد گردشگران و هنردوستان است. «باهاوس» در آغاز یک مدرسه معماری در آلمان بود که تبدیل به یک مکتب معماری در سال‌های جنگ اول جهانی شد و تاثیر زیادی بر معماری مدرن داشته است.

سبک معماری «باهاوس» در منطقه هنری ۷۹۸

امروز «منطقه هنری ۷۹۸» به‌طور منظم میزبان نمایشگاه و رویدادهای مختلف فرهنگی است. علاوه بر بیش از ۱۰۰ نگارخانه، رستوران، فروشگاه هنری نیز در این‌جا وجود دارد.

شیا وی، یکی از مسئولان نگارخانه موسوم به «بوئرس‌لی»‌ است که در منطقه هنری ۷۹۸ قرار است.

او می‌گوید: «به نظرم نسل جوانتر به خاطر سبک زندگی، احساسات و ذهنیتشان به چیز جدید نیاز دارند که تنها جنبه مصرفی نداشته باشد. می‌خواهند بدانند خاستگاه هنر کجاست و چرا این هنر تا این حد جالب است.»

سالانه بیش از ۲۰۰۰ نمایشگاه در «منطقه هنری ۷۹۸» برگزار می‌شود.