گشت‌وگذاری در دل محلهٔ هُنری دُبی

گشت‌وگذاری در دل محلهٔ هُنری دُبی
کپی رایت  euronews   -   Credit: Dubai Tourism
نگارش از یورونیوز فارسی

محلهٔ القوز که زمانی محدوده‌ای صنعتی بود، حالا به قلب تپندهٔ هنر در دُبی تبدیل شده است.

اما ماجرا فقط کارگاه‌ها و آثار هنریِ برجسته نیست چراکه هرجا هنر باشد زندگی هست. در کنار بهره‌مندی از آثار و کارگاه‌های هنریِ برجسته، زندگی در محله القوز نیز شادابی و جنب‌و‌جوش خاصی دارد.

هریک از اماکن این مجموعه نکتهٔ جالب و خاصی دارد، مثلا «کافه رایدر» کافی‌شاپی است در قالب فروشگاه لوازم موتورسواری، یا «میرزام» که کافه‌‌ای ‌است که را در دل یک کارخانهٔ شکلات‌سازی جا داده شده است.

Euronews

همچنین علاقمندان می‌توانند در کارگاه‌های هنری این محله استعدادهای خود را کشف و شکوفا کنند. مثلا می‌توانند در جایی نظیر «اولالالب»، یاد بگیرند عطر بسازند و آنسوتر در کلاس هنرهای تجسمیِ جمجار نقاشی و مدیتیشن را با هم تجربه کنند.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

تیلیکا دوسوزا، مربی هنر در موسسهٔ جمجار می‌گوید: «کارگاهی به نام خلاقیت شهودی داریم که در آن هنر و مراقبه را با هم تلفیق می‌کنیم؛ لوازم مختلفی داریم و قبل از شروع، کمی مراقبه می‌کنیم، بنابراین همه در حین کلاس و بعد از آن احساس آرامش دارند.»

Euronews

برای علاقمندان به خرید هم فروشگاه‌های متنوعی هست، از تک‌فروشی‌ها گرفته تا مغازه‌های موزه‌مانندی نظیر نوستالژیا کلاسیک کارز. یک مرسدس رودستر کلاسیک در کنار چند مدل به‌یادماندنیِ رولز-رویس و فِراری گوشه‌ای از مجموعهٔ فعلی این فروشگاه را تشکیل می‌دهد.

اگر خریدار آثار هنری هم باشید این محله جای شماست. تقریبا همهٔ آثار فروشی است و می‌توانید سوغاتی بی‌نظیری هم با خود ببرید.