Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

اردک پکن خوراکی که با چوب درخت هلو و گلابی آماده می‌شود

اردک پکن خوراکی که با چوب درخت هلو و گلابی آماده می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در پایتخت چین رستورانی وجود دارد که قدمتش به حدود یک قرن و نیم پیش برمی‌گردد. در این رستوران خوراک معروف اردکی را می‌خورید که زمانی برای خانواده سلسله «چینگ»‌ (۱۶۴۴-۱۹۱۱میلادی) پخته می‌شد.

آگهی

«اردک پکن» یا اردک کباب شده پکن غذای مشهور چینی است و زمانی غذای مخصوص خاندان امپراطور بود. رستوران «کوانجود» Quanjude در سال ۱۸۶۴ میلادی در زمان سلسله چینگ در پایتخت چین تاسیس شد و به خاطر این غذا در سراسر جهان معروف است.

«کوانجود» در زبان چینی به معنی کمال، اتحاد و فضیلت عالی است. مشتری‌ای که به اینجا می‌آید گواهی دریافت می‌کند که در آن شماره اردک نوشته شده است.

بیشتر بخوانید:

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هیزم اجاق از چوب درخت گلابی و هلوست

«مرغابی پکن» باید برشته و آبدار باشد. این غذا به‌خاطر نحوه پخت آن نیز معروف است. «اردک پکن» را ۵۰ دقیقه در اجاقی می‌گذارند که هیزم‌های آن چوب درخت هلو، گلابی است. به این ترتیب اردک به عطر میوه آغشته می‌شود.

سخت‌ترین کار، برشته کردن اردک است. آشپز باید قبل از گذاشتن اردک در تنور، هیزم داخل اجاق و همچنین دما و درجه حرارت آن را بررسی کند.

مسئول این رستوران می‌گوید: «مهمترین قسمت آماده کردن این غذا زمان و نحوه پخت اردک در تنور است. هر اردک موقع سرو۹۰ تکه می‌شود. این غذا به طور سنتی با پنکیک، پیاز و سس خورده می‌شود.»

اردک پکن قبلا به ۱۰۸ قسمت تقسیم می‌شد. اما امروز هر اردک ۹۰ تکه می‌شود. در رستوارن «کوانجود» کباب اردک هر روز به ۴۰۰ روش مختلف سرو می‌شود.

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

کلان‌شهر؛ سفری به سفرهٔ هزار رنگ غذاهای چینی در شانگهای

کارت پستال از نخجوان آذربایجان؛ نمک‌‌درمانی در کوه دوزداغ

ماجراجویی در گرجستان؛ تجربه لذت اسکی در کوه‌های قفقاز