Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سومین گردهمایی "فوتبال برای دوستی" در برلین

سومین گردهمایی "فوتبال برای دوستی" در برلین
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

سومین گردهمایی «فوتبال برای دوست» آخر هفته گذشته در برلین برگزار شد. شرکت گاز پروم روسیه برگزارکننده این نشست بین المللی بود که هدف آن ترویج ارزش های

آگهی

سومین گردهمایی «فوتبال برای دوست» آخر هفته گذشته در برلین برگزار شد. شرکت گاز پروم روسیه برگزارکننده این نشست بین المللی بود که هدف آن ترویج ارزش های انسانی و کمک به رشد و شکوفایی ورزش در بین جوانان عنوان شده است. در این دوره از رقابت ها ورزشکاران جوان بیست و چهار کشور در مستطیل سبز پا به توپ شدند و به رقابت پرداختند.

ویچسلاو کروپینکوف، مدیر شرکت گاز پروم در آلمان، درباره آینده این پروژه چنین گفت: «ما محدودیتی برای جذب کشورهای جدید نداریم. با توجه به این نکته که روسیه میزبان جام جهانی ۲۰۱۸ است، امیدواریم و دوست داریم که کشورهای که در بازی های جام جهانی شرکت می کنند در مسابقات ما هم حضور داشته باشند.»

فرانتس بکن باوئر، اسطوره فوتبال آلمان، سفیر پروژه «فوتبال برای دوست» است. او با اشاره به رسوایی های جدید در فدراسیون بین المللی فوتبال، فیفا، شرایط این ورزش را اسفناک خواند.

او گفت: «خبرهای منفی زیادی درباره فوتبال به گوش می رسد و این ورزش دوران سختی را پشت سر می گذارد. امیدوارم به سرعت این شرایط را تغییر دهیم. امیدوارم راه حلی پیدا کنیم و این اتفاقات دیگر تکرار نشود. مطمئن هستم راه حلی پیدا می کنیم، زیرا فوتبال در شرایط اسفناکی است.»

جدا از رقابت در زمین چمن، ۳۰۸ فوتبالیست نوجوان و جوانی که در این رویداد شرکت کردند، شانس گرفتن عکس یادگاری با بازیکنان بوندس لیگا و امضا گرفتن از آنها را نیز به دست آوردند.

جولیان دراکسلر، هافبک تهاجمی تیم شالکه ۰۴، در جریان این رویداد اظهار داشت: «دوران جوانی ام و زمانی را که همسن این ورزشکاران بودم به یاد می آورم. عاشق شرکت کردن در چنین مسابقاتی بودم. آنها در اینجا لذت می برند و من هم با دیدن آنها خوشحال می شوم.»

فینال مسابقات فوتبال خیابانی بین نوجوانان ۱۲ تا ۱۴ سال در مقابل دروازه تاریخی براندنبورگ برگزار شد. الویرا هرتزوگ، دروازبان زوریخ، درباره تجربه بازی با پسران گفت: «فرقی وجود ندارد. برای من بازی با پسران و ادغام در تیم سخت نبود. شاید در تیم های دیگر با مشکل روبرو می شدم، ولی شرایط با این تیم خوب بود. امیدوارم در این تیم بمانم و در مسابقات دیگری نیز شرکت کنم.»

برای نخستین بار در این گردهمایی جایزه ای هم به فعالترین باشگاه ورزشی در زمینه کمک های اجتماعی به نوجوانان و جوانان اهدا شد. باشگاه بارسلون اسپانیا این جایزه را هم از آن خود کرد تا نشان دهد که نه تنها در فوتبال حرفه ای بلکه در عرصه های دیگر نیز می تواند الگو باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فوتبال برای دوستی؛ رکوردشکنی شمار ملیت‌های حاضر

فوتبال برای دوستی؛ وقتی ورزش در توگو به کمک کودکان بی‌خانمان می‌آید

فوتبال برای دوستی؛ چگونه نوجوان سوئدیِ علاقمند به فوتبال سرطان را تَکل کرد؟