Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سنت آشپزی در مقدونیه

سنت آشپزی در مقدونیه
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

تاوچه گاوچه، سلسکو مسو نام دو غذای محبوب در مقدونیه هستند. کشوری که بواسطه موقعیت جغرافیای اش و نزدیکی آن به مدیترانه سنت غنی آشپزی مشهوری دارد.

در اسکوپیه به یکی از رستورانهای محبوب رفته ایم. سرآشپز، ناتالی بوژادیفسکا، به ما طرز تهیه یکی از غذاهای سنتی را شرح می دهد.

آشپزی در مقدونیه تفاوتهای زیادی با کشورهای همسایه دارد. مقدونیه ای ها از صیفی جات زیادی استفاده می کنند. پخته یا خام و همچنین کاهوی زیادی می خورند.

لیوپچو، یکی از مهمترین سر آشپزهای مقدونیه است. مخلوطهای گوشت گاو وی شهرت زیادی دارند.

در تمام این منطقه، بازارهای میوه مقدونیه محبوبیت زیادی دارند. مواد غذایی که کاملا تازه هستند. بدلیل وجود آفتاب فراوان در این کشور مزه میوه ها کاملا متفاوت است.

رییس صنف آشپزها در پایتخت می گوید: “سنت آشپزی فوق العاده است، دلیل آنها حضور قرنها مهاجران مختلف در این کشور است. مهاجران زیادی که از کشورهایی چون ایران، عراق، افغانستان و حتی پاکستان به اینجا آمده اند سنت غنی آشپزی را سینه به سینه به مقدونیه ای ها منتقل کرده اند. کشورهای دیگری چون مجارستان، ایتالیا، فرانسه و اتریش نیز سنت غنی را به ما انتقال داده اند.”

آشپزی امری مهم برای اهالی این کشور است.آشپزی دسته جمعی تفریح جوانان در مقدونیه است. تعطیلی های آخر هفته اعضای خانواده و یا دوستان گردهم می آیند و آشپزی می کنند.

یکی از بزرگترین تاکستانهای مقدونیه در تیکوس است، تاکستانی که یوردان ترایکف و پدرش آنرا بنیان نهاده اند. این خانواده که در آمریکا زندگی می کرده اند حالا به زادگاهشان بازگشته اند تا به تجارت شراب مشغول شوند.

در بخش دیگری از زندگی در مقدونیه، به اوهرید می رویم، شهری که میراث فرهنگی یونسکو است و در کنار یکی از قدیمی ترین دریاچه های اروپا قرار دارد. در این سفر، به دیدار میراثهای باقی مانده از بیزانس می رویم.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید