Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

سفر در روسیه با قطار سراسری سیبری

سفر در روسیه با قطار سراسری سیبری
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

از مسکو تا مرزهای شرقی چین، مسافتی بیش از نه هزار کیلومتر توسط قطارهای سراسری سیبری پیموده می شود.

هر دو روز یک بار در نیمه شب، قطاری برای شروع یک سفر طولانی که یک هفته طول می کشد مسکو را به مقصد “ولادی وستوک” ترک می کند. مردم زیادی از جمله گردشگران خارجی از راه های دور می آیند تا این سفر را تجربه کنند. به گفته گردشگران خارجی، این طولانی ترین سفری است که یک نفر می تواند طی کند. می توان از داخل قطار مناظر را نگاه کرد و به مکان های جدیدی رفت.

به گفته یکی از ماموران قطار، تعداد بسیار کمی از مسافران مسافت مسکو تا “ولادی وستوک” را به تنهایی طی می کنند. چنین افرادی باید از لحاظ فکری خود را برای یک سفر طولانی آماده کنند. زیرا یک هفته تمام در قطار بودن چندان آسان نیست.

در واگن های درجه یک و درجه دوی قطار، کوپه های شخصی با گنجایش دو یا چهار مسافر وجود دارد و معمولا گردشگران خارجی و بازرگانان این کابین ها را برای سفر انتخاب می کنند. این افراد برای رفت و آمد میان شهرهای بزرگ روسیه، قطار را بر هواپیما ترجیح می دهند.

هفتاد و دو ایستگاه قطار میان مسکو و “ولادی وستوک” به مسافران این فرصت را می دهد تا برای چند دقیقه از قطار خارج شوند و غذا و نوشیدنی بخرند. گردشگران نیز می توانند شهرهای زیبایی را که در مسیر خط آهن قرار دارند ببینند.

بیشتر مسافران این قطار را مسافران واگن های درجه سه تشکیل می دهد. این مسافران در فضایی مشترک و بصورت جمعی سفر می کنند و ایام سفر را در مصاحبت با یکدیگر می گذرانند. اگر افرادی در طول سفر در مصرف الکل زیاده روی کرده باشند، در ایستگاه ها توسط پلیس شناسایی و مجبور به ترک قطار می شوند. مسافران می گویند آرامش سفر باعث می شود بسیار زودتر از انتظار به مقصد برسند و امکانات ایمنی و راحتی برای تمام مسافران وجود دارد.

مسئول قطار نیز می گوید: “سفر از مسکو تا “ولادی وستوک” به شما کمک می کند تا اطلاعاتتان را درباره روسیه افزایش دهید. هنگامی که به مسافران بویژه با مسافران روس برخورد دارید می توانید چیزهای زیادی درباره سبک زندگی شان کشف کنید.”

گردشگران بسیاری در شهر تاریخی “یکاترینبورگ” توقف می کنند و چند روز بعد دوباره در“ایرکوتسک” سوار قطار می شوند. یعنی جایی که دریاچه بایکال، بزرگترین دریاچه آب شیرین جهان وجود دارد. گروه دیگری نیز همچنان سفر خود را به سمت شرق و “ولادی وستوک” که بندر اصلی روسیه در اقیانوس آرام است ادامه می دهند. سفر با قطار سراسری سیبری فرصت خوبی برای آشنایی با طعم غذاهای روسی نیز می باشد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

استانبول مکانهای زیادی برای لذت بردن از فضای سبز دارد، از باغها و جنگلها گرفته تا جزایر

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند