Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

بوراکای، بهشت ورزش های ساحلی

بوراکای، بهشت ورزش های ساحلی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

فیلیپین، مجمع الجزایری متشکل از ۷۱۰۱ جزیره است و“بوراکای” مشهورترین جزیره آن است. سالهاست که این جزیره کوچک به یکی از مراکز مهم ورزش و تفریح در دنیا تبدیل شده است.

در برنامه امروز “زندگی در فیلیپین“، با این مرکز بازی های ساحلی آشنا می شویم و نگاهی خواهیم داشت به جشنواره سالانه قایق های اژدها.

جزیره بوراکای با ده کیلومتر مربع مساحت، در سیصد کیلومتری جنوب مانیل قرار دارد. تا دهه ۱۹۷۰ میلادی این جزیره تنها محل سکونت تعدادی ماهیگیر روستایی بوده است. سپس زیبایی های این جزیره کوچک گرمسیری کشف شد و بتدریج به یکی از مقاصد گردشگری جهان تبدیل گردید.

امسال نهصد قایقران از سراسر جهان به بوراکای آمدند تا در جشنواره قایق های اژدها شرکت کنند. این هفتمین بار است که جزیره بوراکای میزبان این جشنواره است.

لباس ورزشکاران ترکیبی از رنگهای متنوع است و تیم هایی از کشورهای فیلیپین، سوئد، فرانسه، روسیه، سوییس و آلمان در این مسابقه شرکت می کنند.

یکی دیگر از سواحل بوراکای، “ساحل بولاباک” نام دارد که چیزی بیش از یک بهشت تعطیلاتی است. این ساحل یکی از بهترین مکانها برای ورزش های بادی از جمله کایت سواری و بادسواری است.

برای ماجراجویان ورزشی که در ساحل بولاباک هستند بادهای ماههای نوامبر تا آوریل برای تفریح بسیار مناسب است.

“زیمونه بتمن” یک ورزشکار آلمانی است که دوازده سال پیش به بوراکای نقل مکان کرده است. در آن زمان این جزیره بسیار آرام تر از امروز بود.

زیمونه عاشق بادهای این جزیره است. او در این جزیره یک آموزشگاه ورزش های بادی تاسیس کرده است. او می گوید برخلاف دلهره آور بودن این تفریحات در نگاه اول، واقعیت آن است که ورزش هایی مثل کایت سواری و بادسواری به آن سختی که به نظر می رسند نیستند.

ساحل “بولاباک” میزبان برنامه های مختلفی است. از جمله مسابقات بین المللی کایت سواری آسیا.

“سنتی بوراس” مربی کایت سواری می گوید: “کایت سواری در این ساحل بسیار هیجان انگیز است. زیرا ترکیبی از آب و هوا به ما کمک می کند که بتوانیم حرکت کنیم و بر روی آب سر بخوریم. من این را نوعی مراقبه می نامم زیرا رابطه بی نظیری بین ما و باد وجود دارد و این بسیار زیبا و عالیست.”

علاوه بر جزایر زیبا و ورزشهای متنوع این جزیره، فیلیپین بهشتی نیز در زیر آب دارد که یکی از زیباترین نمونه ها در سراسر دنیاست. در برنامه بعدی “زندگی در فیلیپین” برای پیدا کردن یکی از بزرگترین ماهی های دنیا، به جزیره لوزون خواهیم رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید