Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

در سن پترزبورگ، زندگی با تئاتر آمیخته شده است

در سن پترزبورگ، زندگی با تئاتر آمیخته شده است
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

در این بخش از برنامه “زندگی به سبک روسی“، شگفت انگیز ترین مکان های بزرگترین کشور جهان را کشف خواهیم کرد. جایی که گاهی زندگی شبیه به یک تئاتر است…در این برنامه از پشت صحنه تئاتر معروف “مارینسکی” در سن پترزبورگ بازدید خواهیم کرد تا در مورد فرهنگ روسیه اطلاعات بیشتری کسب کنیم.

اینجا هر روز صبح تمرین است. با یک میراث ۱۵۰ ساله در اپرا و باله، تئاتر مشهور “مارینسکی“، از نمادین مشهور سن پترزبورگ، ملقب به پایتخت شمال روسیه به حساب می آید.

یوگنی اَکیموف، تنور اپرای مارینسکی می گوید: «نمی توانم سن پترزبورگ را بدون تئاتر مارینسکی تصور کنم.این تئاتر و این شهر هر دو با هم توام هستند.»

ایزابلا بای واتر، طراح تولید هم در مورد شهر سن پترزبورگ می گوید: «در اطراف سن پترزبورگ خیلی قدم زدم. بسیار زیباست. گاهی غمناک و کثیف است اما من آن را دوست دارم.»

دیانا ویشنِوا، هنرپیشه اول باله شرکت مارینسکی است. او می افزاید: «این تئاتر خانه من است، این شهر خانه ام است. مارینسکی همه زندگی من است!»

شهر سنت پترزبورگ، که در سال ۱۷۰۳ توسط پتر کبیر بنا شد اکنون به پایتخت فرهنگی روسیه تبدیل شده است. با اجرای ستاره های اپرا و باله روس، تئاتر مارینسکی، بخشی از سرمایه سنتی و فرهنگی کشور را حفظ کرد.

لودمیلا مِخونوشینا مخنشینا ، مدیر هنری تاتر مارینسکی اظهار دارد: «سعی می کنیم همه چیز را با دست بسازیم. به این نحو واقعا با عشق کار می کنید.»

بسیاری از قطعات پرده ها و صحنه ها، زیر گنبد تئاتر و اولین بار برای شاهکارهای چایکوفسکی، موسورگسکی، موسرگسکی ، ریمسکی کورساکف و غیره ساخته شدند.

واسیلی بارخاتوف، کارگردان در تئاتر مارینسکی اضافه می کند: «اپرای روسیه در این تئاتر متولد شد و در همین جا رونق گرفت. این مانند “اسکالای” ایتالیاست. این صحنه مانند ستون فقرات همه کارهای بزرگ است. این واقعا فوق العاده است، نه تنها برای سن پترزبورگ که برای همه روسیه.»

برای هر فصل جدید، طراحان لباس، صدها عدد لباس را برای صحنه آماده می کنند. بسیاری از طراحان خارجی نیز با عشق فراوان برای کسب ایده به سنت پترزبورگ می آیند.

در پایان بعد از ظهر، صحنه برای یک اجرای دیگر آماده است. “بوریس گودنوف“، اثر موسورگسکی، بر اساس تراژدی الکساندر پوشکین، از قرن نوزدهم در این تئاتر اجرا می شود. برای تولید این اجرای جدید، “گراهام ویک“، مدیر بریتانیایی این اثر کلاسیک را در روسیه مدرن، پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی قرار می دهد.

یوگنی نیکیتین، خواننده باریتون اپرای مارینسکی در خاتمه می گوید: «خوب در واقع این یک نگاه از خارج است. چه آن را دوست داشته باشیم یا نه، این واقعیت امروز روس هاست.»

همانطور که عصر طلایی فرهنگ روسیه، هویت ملی را تحت تاثیر قرار داد، میراث آن هنوز نفوذ هنری خود را از دست نداده است.

الکسی مارکوف، یکی دیگر از خواننده های باریتون اپرای مارینسکی می گوید: «طبیعت بشر آنچنان تغییر نمی کند و امروز همانطور است که در سه قرن پیش بود: قدرت، غرور، حرص و طمع. تاریخ همیشه تکرار می شود.»

در برنامه بعدی “زندگی به سبک روسی“، از سن پترزبورگ، پایتخت شمال روسیه به جنوب و کوههای قفقاز خواهیم رفت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید