Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

سفری در طول بزرگترین رود اروپا: ولگا

سفری در طول بزرگترین رود اروپا: ولگا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

ولگا بزرگترین رود اروپاست که در تاریخ و فرهنگ روسیه جای ویژه ای دارد. طول آن بیش از فاصله مسکو تا مادرید است و قرن هاست که به عنوان یکی از نمادهای روسیه، “ولگای مادر” نامیده می شود. در برنامه این هفته “زندگی روسی“، سفری داریم به مناطق کنار ولگا.

هر تابستان، کشتی های بزرگ، مردمی را که در حال گذران تعطیلاتشان هستند، به سواحل ولگا می رسانند. این یکی از شناخته شده ترین مسیرهایی است که برای جهانگردان و نیز ساکنان محلی به طور یکسان جاذبه دارد. سفری با توقف های کوتاه در بنادر متعدد و زیبا. اما به راستی ولگا چه چیز جالبی برای مردم دارد؟

سرگی بابوشکین، کاپیتان یک کشتی تفریحی می گوید:

“فکر می کنم که جاذبه ولگا در زیبایی و شکوه و عظمت آن و در شهرهای کنار آنست که یادبودهای تاریخی بسیار دارند. این شهرها متفاوتند و ویژگی های خود را دارند. شما نمی توانید نظیر آنها را جای دیگری ببینید و این منشاء جاذبه برای مردم است.”

زنجیره ای ازکشتی های مسافرتی در طول ولگا، امکان سفر به اغلب شهرهای بزرگ روسیه و از جمله مسکو را می دهد. برای لودمیلا و همسرش، این یازدهمین سفر بر روی ولگاست.

لودمیلا:

“هنگام غروب که به عرشه کشتی می آیید، عطر تازه برگ ها را حس می کنید. نمی توان آنرا با کلمات توصیف کرد. باید آن را حس کنید.”

شهر تاریخی و زیبای اوگلیچ، حامل یک رویداد مخوف مربوط به کلیسای مسیحیان ارتدوکس در قرن شانزدهم است. یعنی زمانی که دیمیتری جوان، آخرین بازمانده خاندان حاکم، به شکل مرموزی در اینجا به قتل رسید.

این قتل بحران سیاسی عمیقی در روسیه بوجود آورد و از همان زمان این شهر تبدیل به مکانی مورد توجه مسافران شد.

رویداد دیگری که ابعاد تاریخی به شهر اوگلیچ داد، نقش آن در بحران کشورهای صنعتی در دهه 1930 بود که توانست جریان آب ولگا را به منبعی از تولید انرژی تبدیل کند.

ناتالیا فالینا، راهنمای موزه صنعت تولید برق آبی می گوید:

“پس از تاسیس کارخانه های تولید برق آبی بود که رود ولگا به صورت امروزی درآمد. استفاده بیش از حد موجب کم آبی آن شد، به نحوی که در ناحیه مرکزی شهر اوگلیچ می شد قدم زنان عرض رودخانه را طی کرد. البته آب باردیگر بالا آمده و کشتی رانی روی آن میسر است و این برای توریست ها جاذبه دارد.”

سیل بازدیدکنندگان از اوگلیچ، منبع ایجاد شغل و کسب درآمد برای بازسازی آثار تاریخی این شهر است.

رود ولگا همچنین منبع آب تازه برای نواحی شهرنشین و گندمزارهای بخش اروپایی روسیه است. بخشی از وسیع ترین ذخایر آب جهان را می توان در طول این رود مشاهده کرد. در برخی نقاط، ولگا به بزرگی یک دریا به نظر می رسد.

یاروسلاو، شهر دیگری از روسیه در کنار ولگا و با جذابیتی خیره کننده است که آثار تاریخی آن در زمره میراث فرهنگی جهان ثبت شده است. این شهر به تازگی هزارمین سالگرد خود را جشن گرفته و آماده است تا میزبان بخشی از مسابقات جام جهانی فوتبال در سال 2018 باشد.

ولگا همواره منبعی از شهرت و موفقیت برای این مرکز تجاری و فرهنگی روسیه بوده است.

لاریسا آپالکووا، راهنمای جهانگردی یاروسلاو می گوید:

“ولگا راه اصلی روسیه و خط دفاعی تاریخی این کشور است. ولگا به مردم روسیه غذا و شغل می دهد و منبع الهام و خلاقیت رمان ها و نقاشی های بزرگ بوده است. هر شهروند روس که از ولگا دیدن می کند، تردیدی به خود راه نمی دهد که این رود، نقش مهمی در زندگی مردم و دولت روسیه داشته و دارد.”

برای این نوجوانان، ولگا شور زندگی است. آموزش قایقرانی، یک نمونه از ورزش های متنوعی است که ولگا امکانش را برای آنها فراهم می کند.

سرگیی ترپیگروف، مدیر آموزشگاه قایقرانی می گوید:

“در اینجا وسایل غواصی و ماهیگیری، گشت و گذار با قایق های بادبانی و هرنوع ورزش فریبنده در آب فراهم است. اگر یکبار آن را حس کنید، هرگز از آن صرف نظر نخواهید کرد.”

در سلسله برنامه های زندگی روسی ما برخی از جاذبه های شگفت انگیز روسیه را کشف می کنیم. اگر سفرهای ما به جزایر سولووتسکی، کوههای اورال و یا دریاچه بایکال را ندیده اید، می توانید آنها را در وب سایت یورونیوز بیابید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دنیزلی ترکیه مکانی مناسب برای استراحت در محیطی غنی از تاریخ و تندرستی است

سافرانبلو شهری در ترکیه با خانه‌های افسانه‌ای عثمانی که در آن طلای سرخ به وفور رشد می‌کند

آیا به دنبال ورزش‌های زمستانی آدرنالین محور هستید؟ به این استراحتگاه در قفقاز بزرگ سر بزنید