Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پوسترهای موسیقی زیرزمینی دوران کمونیسم در مجارستان جمع‌آوری می‌شود

با همکاری The European Commission
پوسترهای موسیقی زیرزمینی دوران کمونیسم در مجارستان جمع‌آوری می‌شود
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

تاماش که قبلا خبرنگار موسیقی بوده و امروز کارش آرشیو کردن و بایگانی رویدادهای مربوط به موسیقی زیرزمینی طی رژیم سابق کمونیستی در بوداپست است.

توماش قبلا خبرنگار موسیقی بوده و امروز کارش آرشیو کردن و بایگانی رویدادهای مربوط به موسیقی زیرزمینی طی رژیم سابق کمونیستی در بوداپست است.

او توانسته است ۱۰۰۰ پوستر از این دوران را در یک پایگاه داده قرار دهد که برای جمع‌‌آوری اسناد مربوط به مقاومت فرهنگی در مقابل حکومت‌های کمونیستی در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی، به‌وجود آمده است.

او درباره انگیزه و اشتیاقش برای انجام این کار اینگونه به یورونیوز توضیح می‌دهد: «در سال ۱۹۷۸ میلادی، زمانی‌که شروع به جمع‌آوری پوسترهای موسیقی زیرزمینی در مجارستان کردم، ۲۱ سال داشتم. انگیزه‌‌ام علاقه‌ای بود که به این موسیقی داشتم؛ به کنسرتهای موسیقی می‌رفتم. در عین حال می خواستم خبرنگار شوم و درباره این گروه‌های موسیقی مطلب بنویسم. این پوسترها را در چند نمایشگاه به نمایش گذاشتم.»

او می‌افزاید: «اولین نمایشگاه در سال ۱۹۸۵ میلادی در اواخر دوران سیطره کمونیسم برگزار شد. نمایشگاه‌های دیگری نیز در دهه ۹۰ قرن بیستم و دهه اول قرن ۲۱ برپا کردم. تصمیم گرفتم با مجموعه‌دار دیگری آلبومی درست کنم. برای تهیه این آلبوم نیاز به داده‌های زیادی مربوط به گروه‌های موسیقی، و طراحان پوسترها آن دوران داشتیم. اعضای گروه‌های موسیقی می‌دانستند که من مشغول جمع‌آوری این اسناد هستم و از این کار خوشحال بودند. چون خاطرات آن دوران برایشان زنده می‌شد، به‌ویژه که برخی از آنها کپی این پوسترها را نداشتند.»

هم‌رسانی این مطلب