Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

چرا تشخیص و درمان سرطان روده دشوار است؟‌

با همکاری The European Commission
چرا تشخیص و درمان سرطان روده دشوار است؟‌
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلب
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

یورونیوز با رئیس بخش سرطان شناسی دانشگاه پزشکی گراتس در اتریش و مدیر زیست بانک این دانشگاه درباره اینکه چه عواملی تشخیص و درمان سرطان روده را دشوار می‌کنند، گفتگو کرده‌است.

سرطان روده در سرتاسر اروپا شایع‌تر می‌شود. چه عواملی تشخیص و درمان این بیماری را این‌قدر پرچالش می‌کند و زیست‌بانک‌ها با ده‌ها هزار نمونهٔ یاخته‌های سرطانی چه کمکی برای پزشکان بالینی و پژوهشگران در درمان بیماران فراهم می‌کنند؟

یورونیوز با هربرت اشتویگر، رئیس بخش سرطان‌شناسی دانشگاه پزشکی گراتس در اتریش و کارن سرکیسیان، مدیر بانک اطلاعات پزشکی این دانشگاه گفت‌وگو کرده است. 

هربرت اشتویگر می‌گوید که در سرطان روده با یک نوع تومور سرکار نداریم و این بیماری صدها نوع سرطان است. او می‌افزاید:‌ «بیست سال پیش سرطان روده برای ما حکم یک بیماری را داشت. امروز متوجه شده‌ایم که سرطان روده نه یک نوع سرطان که صدها نوع سرطان است. فهمیده‌ایم که هر بیمار سرطانی درمان متفاوتی نیاز دارد و در یاخته‌های سرطانی دریافتگرهایی هست که باید برای درمان سرطان هدف قرار داد. نیاز به اطلاعات فراوان داریم تا بتوانیم این هدف‌ها را شناسایی کنیم و هر چه کار شناسایی دریافتگرها و تومورها را بهتر انجام دهیم درمان بیمار هم بهینه (بهتر) خواهد شد.»

بیشتر بخوانید: امید به درمان سرطان با ویروس‌هایی که سلول‌های سرطانی را می‌کشند

کارن سرکیسیان، مدیر بانک اطلاعات پزشکی دانشگاه پزشکی گراتس نیز می‌گوید:‌ «سرطان روده به‌ویژه بسیار متنوع است، مراحل مختلف دارد، درجات مختلف، دریافتگرهایی با حالت‌های مختلف، و بیماری نسبت به درمان‌های مختلف واکنش‌های متفاوت دارد. بنابراین با این همه تنوع با پژوهش باید بتوان درمانی بسیار شخصی برای هر بیمار پیدا کرد.»

هم‌رسانی این مطلب

مطالب مرتبط

کشف جدید دانشمندان درباره ارتباط بین باکتری‌های روده و تسریع پیری و تضعیف آمادگی جسمانی انسان

چگونه می‌توان شرایط کشت ریزجلبک‌ها را بهینه کرد؟

چند میلیون نفر در سال ۲۰۱۸ بر اثر ابتلا به سرطان جان می‌بازند؟