Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

غواصی با طوطی دریایی در جزیره قطبی ایسلند

غواصی با طوطی دریایی در جزیره قطبی ایسلند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طوطی دریایی جزیره «گرمیزی» در ۴۰ کیلومتری شمال ایسلند و همچنین غواصی با آنها یکی از جاذبه های جهانگردی این جزیره واقع در مدار قطب شمال است.

آگهی

طوطی دریایی جزیره «گرمیزی» در ۴۰ کیلومتری شمال ایسلند و همچنین غواصی با آنها یکی از جاذبه های جهانگردی این جزیره واقع در مدار قطب شمال است. جهانگردها نه تنها می توانند با این پرنده ها عکس بگیرند بلکه همراه با آنها غواصی می کنند.

هلنا، صاحب شرکت جهانگردی «سفر قطبی» و مسئول این برنامه می گوید: «این تجربه دیگری است. به جای تماشا کردن و عکس گرفتن، با آنها بازی می کنیم. لذت بیشتری دارد، شنا و آب بازی آنها تماشایی است.»

جهانگردان می توانند این پرنده های زیبا و دوست داشتنی را در حال غوطه خوردن در آب ببینند. طوطی دریایی در پرواز مهارت ندارد ولی غواص بی نظیری است. مسئول این شرکت می گوید پرنده ها از جهانگردان فرار نمی کنند و به آنها نزدیک می شوند. او می افزاید: «به محض اینکه همه درون آب هستند و همه چیز آرام می شود به طرف ما می آیند. طوطی دریایی پرنده کنجکاوی است و به طرف ما می آید تا ببیند چه خبر است. پرنده های دریایی دیگر هم جالب هستند. غوطه ور شدن در آب، شنا کردن با این پرنده ها در کنار و زیر پای ما حس فوق العاده ای است.»

ایسلند یکی از کانون های این گونه مهاجر برای لانه گزینی و تخم گذاری است. این کشور از اوایل فروردین تا مهر ماه محل تولید مثل بیش از ۶۰ درصد از جمعیت طوطی دریایی آتلانتیک است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فناوری‌های تازه هواوی در خدمت دیجیتالی‌کردن شرکت‌های کوچک و متوسط

نسل تازهٔ تجهیزات خودرو؛ شیشهٔ لمسی با قابلیت دودی‌شدن و تبدیل به پردهٔ سینما

دیدگاه‌های تازه و مقالات علمی دربارهٔ جوّ مریخ؛ حاصل طرح فضایی امارات