غواصی با طوطی دریایی در جزیره قطبی ایسلند

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
غواصی با طوطی دریایی در جزیره قطبی ایسلند

طوطی دریایی جزیره «گرمیزی» در ۴۰ کیلومتری شمال ایسلند و همچنین غواصی با آنها یکی از جاذبه های جهانگردی این جزیره واقع در مدار قطب شمال است. جهانگردها نه تنها می توانند با این پرنده ها عکس بگیرند بلکه همراه با آنها غواصی می کنند.

هلنا، صاحب شرکت جهانگردی «سفر قطبی» و مسئول این برنامه می گوید: «این تجربه دیگری است. به جای تماشا کردن و عکس گرفتن، با آنها بازی می کنیم. لذت بیشتری دارد، شنا و آب بازی آنها تماشایی است.»

جهانگردان می توانند این پرنده های زیبا و دوست داشتنی را در حال غوطه خوردن در آب ببینند. طوطی دریایی در پرواز مهارت ندارد ولی غواص بی نظیری است. مسئول این شرکت می گوید پرنده ها از جهانگردان فرار نمی کنند و به آنها نزدیک می شوند. او می افزاید: «به محض اینکه همه درون آب هستند و همه چیز آرام می شود به طرف ما می آیند. طوطی دریایی پرنده کنجکاوی است و به طرف ما می آید تا ببیند چه خبر است. پرنده های دریایی دیگر هم جالب هستند. غوطه ور شدن در آب، شنا کردن با این پرنده ها در کنار و زیر پای ما حس فوق العاده ای است.»

ایسلند یکی از کانون های این گونه مهاجر برای لانه گزینی و تخم گذاری است. این کشور از اوایل فروردین تا مهر ماه محل تولید مثل بیش از ۶۰ درصد از جمعیت طوطی دریایی آتلانتیک است.