روی آنتن؛ ویژه برنامه یورونیوز برای پوشش اخبار انتخابات پارلمان اروپا و نظرسنجی‌ها

یورونیوز در حال پخش
یورونیوز در حال پخش Copyright euronews
نگارش از Jeremy Fleming-Jonesیورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
ترجمه شده از زبان: انگلیسی

برنامه «روی آنتن» یورونیوز با هدف پوشش اخبار انتخابات پارلمان اروپا همچنین انتشار نتایج نظرسنجی‌های انجام شده در ۱۸ کشور این قاره راه‌اندازی شده است.

آگهی

شبکه خبری یورونیوز از روز سه‌شنبه ۱۹ مارس، ویژه برنامه زنده پوشش انتخابات پارلمان اروپا را آغاز خواهد کرد.

در این روز همچنین آغاز به کار اتاق خبر مرکزی یورونیوز، مستقر در شهر بروکسل مقر اتحادیه اروپا جشن گرفته خواهد شد.

قرار است در لابه‌لای آیتم‌های این برنامه، نظرسنجی‌های انحصاری شرکت تحقیقاتی بین‌المللی «ایپسوس» مستقر در پاریس نیز منتشر شود.

بیش از ۵۰۰ مهمان در ویژه برنامه «روی آنتن» شرکت خواهند کرد و دو مصاحبه نیز در قالب «گفتگوی جهانی» پخش خواهد شد.

شونا موری، مجری این برنامه، در آستانه برگزاری این انتخابات موضوعاتی همچون وضعیت موجود و چشم انداز آینده اتحادیه اروپا با توجه به جنگ اوکراین را با شارل میشل، رئیس شورای اروپا به بحث می‌گذارد.

ساشا واکولینا، دیگر مجری این برنامه نیز درباره اولویت‌های دوره بعدی اجرایی اتحادیه اروپا با مارگاریتیس شیناس، معاون رئیس کمیسیون اروپا گفتگو خواهد کرد.

علاوه بر این، در ویژه برنامه «بروکسل، عشق من؟» با مجری‌گری میئاب مک ماهون، درباره مضامین کلیدی مبارزات انتخاباتی و موقعیت اروپا در جهان بحث خواهد شد. 

قرار است در این برنامه برخی از نمایندگان پارلمان اروپا از جمله عبیر السهلانی (نماینده سوئدی پارلمان و متولد عراق)، مارک بوتنگا (سیاستمدار چپگرای بلژیکی پارلمان)، گواندولین دلبوس‌-کورفیلد (نماینده فرانسوی پارلمان اروپا و عضو حزب سبزها)، میشل هوگوون (نماینده هلندی و رااستگرای پارلمان)، پیتر لیز (نماینده آلمانی پارلمان اروپا) و درنهایت خوان فرناندو لوپز اگیلار (حقوقدارن اسپانیایی و سوسیالیست عضو پارلمان) شرکت کنند.

آنجلا بارنز، سردبیر اقتصادی یورونیوز نیز در برنامه جدید The Big Question (سوال اصلی) که به تحولات دنیای تجارت می‌پردازد، با فرانچسکو سکاتو، مدیرعامل موسسه مالی و اقتصادی «بارکلیز اروپا» گفتگو خواهد کرد.

پیش‌بینی‌های دست اول نتایج انتخابات با اتکا به نظرسنجی‌های ۱۸ کشور

در این ویژه برنامه همچنین می‌توان اولین پیش‌بینی‌ها از وضعیت کرسی‌های پارلمان اروپا را با اتکا به نظرسنجی‌های انحصاری شرکت تحقیقاتی بین‌المللی «ایپسوس» و یورونیوز مشاهده کرد که حاصل تحقیقات انجام شده در ۱۸ کشور اروپایی است.

به کمک نتایج این نظرسنجی می‌توان از نیات رای دهندگان در آغاز مبارزات انتخاباتی و دغدغه‌های آنها آگاه شد.

میهمانان این برنامه همچنین در جشن آغاز به کار دفتر مرکزی جدید یورونیوز در قلب محله اروپایی بروکسل شرکت خواهند کرد؛ در مراسمی با حضور لورا دو گریف، دی جی بلژیکی.

در این مرکز که یکی از بزرگترین اتاق‌های خبری در پایتخت اروپا محسوب می‌شود، تیم‌های مختلفی از گزارشگران و تهیه کنندگان برنامه‌های تلویزیونی و دیجیتالی یورونیوز فعال هستند.

این دفتر، مرکز پوشش خبری کامل انتخابات پارلمانی اتحادیه اروپا خواهد بود و به موضوعات مرتبط با آن در تمام جنبه‌ها خواهد پرداخت. برای این کار نیز خبرنگاران یورونیوز در سرتاسر این قاره بسیج شده‌اند تا با استفاده از تجربه ۳۰ ساله یورونیوز در پوشش تحولات مهم، در راستای جمع‌آوری و پخش اخبار و گزارش‌هایی با کیفیت بالا و چندزبانه اقدام کند.

یورونیوز در حالی قصد اجرای این ماموریت بلندپروازانه را دارد که میلیون‌ها رای دهنده دارای شرایط شرکت در این انتخابات آنهم در بحبوحه درگیری‌های جهانی و منطقه‌ای همچنین آشفتگی‌های اقتصادی هستند و این شبکه خبری قصد دارد نظرات و دیدگاه‌های آنها را در سراسر این قاره منعکس کند.

گفتگو با فعالان سیاسی، رهبران فکری و صنعتگران درباره موضوعات داغ و حساس این قاره از جمله انرژی، بحران آب و هوا، مهاجرت، سلامت و امنیت بخش دیگری از برنامه یورونیوز برای این ایام است.

یورونیوز در جریان پوشش انتخابات پارلمان اروپا، روند رای گیری‌ها در روز انتخابات و در زمان واقعی را دنبال می‌کند و همزمان با آن به کمک کارشناسان، تجزیه و تحلیل‌های جامعی از تحولات مرتبط با این انتخابات در تلویزیون، وبسایت، یوتیوب و دیگر رسانه‌های اجتماعی و برنامه پیام رسان‌ها منتشر می‌کند.

ویژه برنامه انتخابات یورونیوز از ساعت ۵ بعدازظهر روز سه‌شنبه ۱۹ مارس آغاز خواهد شد که پخش زنده آن را می‌توانید در این لینک تماشا کنید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا نزدیک است؛ مردم کدام کشورها نقش پررنگ‌تری در این انتخابات دارند؟

اتحادیه اروپا با تصویب قانونی جاسوسی از خبرنگاران را محدود کرد و بر حمایت از رسانه‌ها افزود

انتخابات پارلمان اروپا چگونه برگزار می‌شود؟