Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

کشمکش بروکسل با یکی از اعضا؛ کمیسیون اروپا به دنبال تعلیق بودجه اروپایی مجارستان است

ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان
ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان Copyright AP Photo
Copyright AP Photo
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بحث بر سر تعلیق بودجه اروپایی مجارستان در حالی به شورای اتحادیه اروپا کشیده می‌شود که بوداپست همچنان به دلیل نگرانی‌های بروکسل در زمینه رعایت حکومت قانون در مجارستان کمک مالی خود در چهارچوب طرح احیای اقتصادی اتحادیه اروپا را دریافت نکرده است.

آگهی

کمیسیون اتحادیه اروپا روز یکشنبه پیشنهاد کرد که کمک مالی هفت میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورویی بروکسل به مجارستان به دلیل «خطرات ناشی از فساد مالی» به حالت تعلیق درآید. 

پیشنهاد کمیسیون اتحادیه اروپا به کشورهای عضو این اتحادیه ارائه شده است. یوهانس هان، کمیسر بودجه و اداری اتحادیه اروپا در نشستی خبری گفت: «مجارستان متعهد شده است تا تدابیر لازم برای اصلاح امور را اجرا کند و نتیجه را تا ۱۹ نوامبر به کمیسیون اطلاع دهد. ما شرایط را پس از آن بار دیگر ارزیابی می‌کنیم و براساس آن تصمیم‌گیری خواهیم کرد.»

اتحادیه اروپا پیش از این در ماه آوریل برای اولین بار ساز و کاری را فعال کرده بود که می‌تواند به قطع  بودجه اروپایی مجارستان بیانجامد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

تصمیم نهایی در زمینه تعلیق کمک مالی به مجارستان با شورای اتحادیه اروپا خواهد بود که یک ماه برای تصمیم‌گیری در این زمینه مهلت دارد. این مهلت در صورت لزوم می‌تواند دو ماه بیشتر شود. 

دولت ویکتور اوربان، نخست‌وزیر مجارستان پیش از این در واکنش به نگرانی‌های بروکسل در زمینه فساد مالی و استقلال قضایی در این کشور برنامه‌های خود را در این باره اعلام کرده بود. ایجاد «نهادی مستقل» برای مقابله با فساد مالی از جمله این برنامه‌ها است. 

بحث بر سر تعلیق بودجه اروپایی مجارستان در حالی به شورای اتحادیه اروپا کشیده می‌شود که بوداپست همچنان به دلیل نگرانی‌های بروکسل در زمینه رعایت حکومت قانون در مجارستان کمک مالی خود در چهارچوب طرح احیای اقتصادی اتحادیه اروپا را دریافت نکرده است. این طرح پس از شیوع ویروس کرونا به تصویب رسید و مجارستان تنها کشوری است که هنوز سهم خود را دریافت نکرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سند چشم‌انداز کمیسیون؛ ۶ چالشی که اتحادیه اروپا را تهدید می‌کند

نمایندگان مجارستان برای محدودسازی قدرت و اختیارات پارلمان اتحادیه اروپا قطعنامه صادر کردند

نشست بی‌حاصل برای تعیین منصب‌های اصلی اتحادیه اروپا؛ راست میانه و ایتالیایی‌ها چه خوابی دیده‌اند؟