نانوای حامی پناهجوی آفریقایی در یک قدمی راهیابی به پارلمان فرانسه است

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
استفان راواکله، نامزد انتخابات پارلمانی فرانسه
استفان راواکله، نامزد انتخابات پارلمانی فرانسه   -  کپی رایت  AFP

استفان راواکله، نانوای فرانسوی که چند ماه پیش با اعتصاب غذا در حمایت از کارآموز آفریقایی‌اش خبرساز شده بود روز یکشنبه با کسب بیشترین آراء در یکی از حوزه‌های انتخابیه شرق فرانسه به دور دوم انتخابات پارلمانی این کشور راه یافت.

او چند ماه پیش در اعتراض به حکم وزارت کشور فرانسه مبنی بر اخراج پناجویی اهل گینه که کارآموزش نانوایی‌اش بود دست به اعتصاب غذا زد. استفان راواکله به طور مستقل وارد عرصه کارزار انتخاباتی شده بود اما از سوی ائتلاف احزاب چپ مورد حمایت قرار گرفت.

او در دومین حوزه انتخابیه دپارتمان دو (Doubs) در شرق فرانسه با کسب بیش از ۳۲ درصد آراء در صدر قرار گرفت. او در دور دوم انتخابات پارلمانی که یکشنبه آینده برگزار خواهد شد با نامزد ائتلاف احزاب حامی امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه رقابت خواهد کرد. 

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اعتصاب غذای ۱۰ روزه استفان راواکله و پوشش رسانه‌ای این رویداد در نهایت باعث شد تا کارآموز آفریقایی او از فرانسه اخراج نشود. 

این نانوای فرانسوی همچنین پس از تهاجم نظامی روسیه به اوکراین کاروانی از کمک‌های بشردوستانه متشکل از ۲۴ کامیون را با یاری شهروندان راهی اوکراین کرد. 

نام استفان راواکله در جریان مراسم اختتامیه جشنواره فیلم کن نیز مطرح شده بود. ژان پیر و لوک داردن، برادران فیلمساز از بلژیک پس از دریافت جایزه ویژه هیات داوران گفته بودند که این جایزه را به استفان راواکله اهداء می‌کنند. 

یکی از پوسترهای تبلیغاتی استفان راواکله در جریان کارزار انتخاباتی با نشان صلیب شکسته و توهین نژادپرستانه تخریب شده بود.